Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Які особливості заповнення додатка 1 до декларації з екоподатку обсягів викидів двоокису вуглецю?

У рубриці «ТОП-10 запитань-відповідей» журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» публікуємо відповіді експертів-екологів на запитання, що надійшли в редакцію від читачів журналу.

Запитання

Які особливості заповнення додатка 1 до декларації з екоподатку обсягів викидів двоокису вуглецю?

Відповідь

Головною особливістю є те, що коли річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб’єкти зобов’язані зареєструватися платниками податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення.

Такі платники зобов’язані скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення, у порядку, передбаченому Податковим кодексом України (далі — ПКУ).

Разом з тим п. 242.4 ст. 242 ПКУ передбачено, що база оподаткування податком за викиди двоокису вуглецю за результатами податкового (звітного) року зменшується на обсяг викидів у розмірі 500 тонн за рік.

Зважаючи на вищевикладене та припис п. 250.9 ст. 250 ПКУ, листом ДФС України «Про особливості адміністрування у 2019 році екологічного податку за викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в атмосферне повітря в частині викидів двоокису вуглецю» від 26 квітня 2019 року №13932/7/99-99-12-03-04-17 рекомендовано запропонувати платникам податку, у яких у 2019 році розрахунковий, сумарний за всіма стаціонарними джерелами, обсяг викидів двоокису вуглецю:

  • не перевищує граничний обсяг викидів — подати до контролюючого органу за місцезнаходженням стаціонарного джерела забруднення заяву про відсутність у звітному році об’єкта оподаткування викидів двоокису вуглецю із додатком розрахунку оцінки обсягів таких викидів;
  • перевищує граничний обсяг (500 тонн) — зареєструватися платником податку за викиди двоокису вуглецю та подати до контролюючого органу за місцезнаходженням стаціонарного джерела забруднення заяву про звітний період, у якому планується виникнення об’єкта оподаткування викидів двоокису вуглецю, із додатком розрахунку оцінки обсягів таких викидів.

При декларуванні податкових зобов’язань з податку за викиди двоокису вуглецю за відповідні звітні (податкові) періоди 2019 року застосовується наведений алгоритм, зазначений у відповідних роз’ясненнях щодо особливостей декларування податку за викиди двоокису вуглецю, розміщених на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР) інформаційно-довідкового департаменту ДФС у категоріях 120.05 та 120.09.

Так, у додатку 1 до декларації зазначаються:

  •  у р. 4.1 — показники за І квартал 2019 року;
  • у р. 4.2 — показники за ІІ квартал 2019 року;
  • у р. 4.3 — показники за ІІІ квартал 2019 року;
  • у р. 4.4 — показники за ІV квартал 2019 року;
  • у р. 4.5 — показники для обчислення податкових зобов’язань з податку за викиди двоокису вуглецю за звітний квартал, що підлягають нарахуванню;
  • у колонці 2 рядків 4.1-4.5 — код двоокису вуглецю, визначений додатком 7 до декларації — 243.4.001;
  • у колонці 3 рядків 4.1-4.4 — фактичний обсяг викидів двоокису вуглецю за І-ІV квартали звітного року.

У рядку 4.5 зазначаються показники для обчислення податкових зобов’язань, що підлягають нарахуванню за звітний квартал, починаючи з того кварталу, у якому відбулося перевищення граничного обсягу викидів, а саме:

  • у колонці 2 рядка 4.5 — код двоокису вуглецю 243.4.001,
  • у колонці 3 рядка 4.5 — обсяг викидів двоокису вуглецю, що є базою оподаткування за звітний квартал (при цьому база оподаткування за звітний квартал, у якому відбулося перевищення граничної норми викидів, обчислюється як різниця між фактичним обсягом викидів за такий звітний квартал та величиною граничного обсягу викидів — 500 тонн, а в наступних звітних періодах, після досягнення граничної норми викидів, зазначається фактичний обсяг викидів, що здійснено за звітний квартал);
  •  у колонці 4 рядка 4.5 — ставка податку у розмірі 10,00 грн за 1 тонну;
  •  у колонці 5 рядка 4.5 — обчислена сума податкового зобов’язання за звітний (податковий) квартал;
  •  у рядку 4 колонки 5 — сума податку, що підлягає нарахуванню за звітний (податковий) квартал.

На запитання відповіла головний експерт Експертного центру ПАЕУ, член редакційної ради журналу — Тимошенко Марина

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 7, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!