Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Які промислові відходи і речовини, заборонені для захоронення на полігонах побутових відходів?

 Надайте перелік промислових відходів і речовин, заборонених для захоронення на полігоні побутових відходів.


Відповідь: Вимоги до полігонів, що діють, та нових полігонів, прийняті в експлуатацію відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, регламентовано Правилами експлуатації полігонів побутових відходів, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 01.12.2010 № 435.

За загальним правилом на полігони побутових відходів дозволяється приймати побутові відходи (окрім рідких побутових відходів та небезпечних відходів у складі побутових відходів) з житлових будинків, адміністративних і громадських установ та організацій, підприємств торгівлі та громадського харчування, закладів культури і мистецтва, навчальних та лікувально-профілактичних закладів та інших підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, вуличний та садово-парковий змет і листя, а також подрібнені будівельні відходи і промислові відходи III та IV класів небезпеки відповідно до санітарних правил та норм, шлак і золу від сміттєспалювальних заводів.

Тверді відходи IV класу небезпеки використовують на полігоні побутових відходів як ізолювальний матеріал у середній та верхній частинах полігону, а тверді відходи III класу небезпеки можуть складуватися разом з побутовими відходами з дотриманням особливих умов відповідно до санітарних правил та норм.

Для їх тимчасового складування на полігоні облаштовують відповідні майданчики.

Відповідно до ДБН В.2.4-2-2005 «Полігони твердих побутових відходів. Основи проєктування» на кожен полігон побутових відходів має бути розроблений, погоджений та затверджений проєкт, що включає санітарно-технічний паспорт.

А також має бути розроблена інструкція з експлуатації полігону, в якій мають бути враховані специфіка виробництва, наявність засобів механізації і ресурсів для виконання робіт. 

На полігон, прийнятий в експлуатацію, повинен бути відповідний паспорт місця видалення відходів відповідно до Порядку ведення реєстру місць видалення відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 р. № 1216.

Вказані документи (санітарно-технічний паспорт, інструкція з експлуатації полігону, паспорт МВВ) містять перелік промислових відходів, дозволених до складування на конкретному полігоні твердих побутових відходів.

Інформація про перелік промислових відходів і речовин, заборонених для захоронення на конкретному полігоні побутових відходів відповідно до п. 2.4 Правил має бути розміщена на контрольно-пропускному пункті.

Враховуючи викладене, промислові відходи І та ІІ класу небезпеки заборонені до захоронення на полігонах твердих побутових відходів.

Кожен полігон повинен надати інформацію про перелік промислових відходів і речовин, заборонених для захоронення його території, а також розмістити її на контрольно-пропускному пункті.

Захоронення промислових відходів III та IV класів небезпеки можливе за умови зазначення відповідного переліку відходів в паспортних документах конкретного полігону та дотримання дозволеного обсягу для захоронення

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №10, 2021

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!