Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Які санкції можуть бути застосовані до підприємства з боку екологічної інспекції у випадку виявлення плям від мастильних речовин на асфальті на території підприємства?

На твердому покритті (асфальті) підприємства утворюються плями від мастильних речовин, які витікають з навантажувача через його технічний стан. Які санкції можуть бути застосовані до підприємства з боку екологічної інспекції у випадку фіксації даних мастильних плям на асфальті на території підприємства? Якими нормативними законодавчими документами регламентуються вимоги щодо недопущення даного порушення? Якими документами передбачене покарання за дане порушення? В якому розмірі може бути покарання? За якою формулою та на підставі якого НД розраховується розмір штрафу?

Відповідає на запитання:

Натоптана Ганна Сергіївна, директор проєктно-консалтингової компанії «ЕКОПРОФІТ»

Потрапляння мастильних матеріалів на тверде покриття через несправність обладнання — це порушення водоохоронного режиму на водозборах, яке спричиняє їх забруднення.

Водозбір — частина земної поверхні та товщі ґрунтів і гірських порід, звідки вода надходить у річну, озеро чи інший водний об'єкт (ДСТУ 3517-97. Гідрологія суші. Терміни та визначення основних понять).

Площа водозбору — площа поверхні, з якої поверхневі стічні води потрапляють у систему дощової (зливної) каналізації (Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів» від 14.02.2012 № 54).
 

Отже, неважливо куди саме можуть потрапити забруднюючі речовини (мастильні матеріали) з твердого покриття — до водного об'єкта чи дощової каналізації, це все одно порушення водоохоронного режиму на водозборах, яке спричиняє їх забруднення.

Відповідальність за це правопорушення передбачено ст. 59 ч. 1 Кодексу про адміністративні правопорушення та  тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51—85 грн) і на посадових осіб — від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85—136 грн). 

Якщо мастильні матеріали залишились на асфальті, тобто не потрапили на ґрунт чи в водний об'єкт, то на адміністративному штрафі все і закінчиться. Достатньо буде прибрати забруднення. Якщо ж забруднююча речовина з асфальту потрапить до ґрунту чи до водного об'єкта, то представники Держекоінспекції матимуть право нарахувати збитки на підприємство на підставі Методик розрахунку розмірів шкоди, затверджених  Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 20.07.2009 № 389 та  Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 27.10.1997 № 171.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!