Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Які штрафні санкції передбачені для підприємства, якщо через поломку лічильника зняті невірні покази?

Прошу надати роз'яснення, які штрафні санкції будуть застосовані до підприємства, якщо через невчасно виявлену поломку лічильника були зняті невірні покази протягом місяця, і також ці невірні дані були взяті до розрахунку рентної плати? Яким чином можна внести правильні дані?

Відповідь: Якщо на підприємстві самостійно виявили помилку необхідно внести зміни у дані первинного обліку (це, скоріш за все, журнал) та подати уточнюючу податкову декларацію з рентної плати за спеціальне використання води.
Справляння рентної плати здійснюється відповідно до Розділу IX «Рентна плата» Податкового кодексу України  від 02.12.2010 № 2755-VI  (далі – Податковий кодекс)

Згідно з п. 251.1 ст. 251 Податкового кодексу, рентна плата складається, зокрема з :

  • 1.1. Рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин;
  • 1.2. Рентної плати за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин;
  • 1.3. Рентної плати за спеціальне використання води;
  • 1.4. Рентної плати за спеціальне використання води;
  • 1.5. Рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів;
  • 1.6. Рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України.

Статтею 255. Податкового Кодексу регламентується порядок нарахування Рентної плати за спеціальне використання води.

Податкова декларація з рентної плати (далі – Податкова декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719.

Невід’ємною частиною Податкової декларації є додатки. Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування. Зокрема, розрахунки з рентної плати за спеціальне використання води (далі – розрахунок) здійснюються у додатку 5.

У разі самостійно виявленої помилки необхідно подати уточнюючу податкову декларацію з рентної плати.

Для виправлення помилки після закінчення граничного терміну подання Декларації платник Рентної плати, відповідно до п. 50.1 ст. 50 Кодексу, за відповідний звітний (податковий) період складає уточнюючу Декларацію та Додатки 5 до неї, кількість яких відповідає кількості об’єктів оподаткування за типами водних об’єктів наданих у користування Водокористувачу.

За кожний минулий податковий період, який уточнюється, подаються окрема уточнююча декларація разом з Додатком 5. За відсутності помилок у інших додатках (за іншими видами об’єктів оподаткування), що подавалися разом із декларацією, яка уточнюється, такі додатки до уточнюючої Декларації не додаються.

В уточнюючій декларації та Додатку 5 до неї заповнюються всі рядки усіх розділів з урахуванням приміток. У разі незаповнення рядка через відсутність значення – він прокреслюється (у разі подання в паперовому вигляді) або не заповнюється (у разі подання засобами електронного зв’язку). Податкове зобов’язання зазначається у гривнях з копійками.

Зокрема, у рядках 1.1 та 1.2 уточнюючої Декларації та Додатку 5 звітний (податковий) період та звітний (податковий) період, що уточнюється, заповнюються однаковими значеннями, що відповідають звітному (податковому) періоду, що уточнюється: місяць та рік.

У рядку 14 Додатку 5 (Розрахунок 2 N з рентної плати за спеціальне використання води) є відповідний рядок для здійснення корегування  

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 7, 2022

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!