Разом з побутовими відходами підприємства на полігон вивозили вуличний змет та осад стічних вод. Зі вступом в дію ЗУ «Про управління відходами» (стаття 1 п. 26) до побутових відходів не включають вуличний змет, осад стічних вод. Які заходи має вжити утворювач відходів? Які шляхи їх видалення з території підприємства?
Закон України «Про відходи» (№ 187/98-ВР, із змінами) втратить чинність з дня набрання чинності Закону України «Про управління відходами» № 2320-IX.
Набрання чинності Законом України «Про управління відходами» № 2320-IX відбудеться 09.07.2023.
До 09.07.2023 року буде ще прийнято дуже багато підзаконних актів відповідно до яких необхідно буде здійснювати господарську діяльність та до цього часу необхідно буде здійснювати поводження з відходами на підприємстві на виконання нових норм та правил.
Щодо осаду стічних вод:
Технології, що існують, дозволяють здійснювати утилізацію осаду стічних вод (далі – ОСВ) та при цьому отримувати прибуток.
У світі існує безліч шляхів використання осаду стічних вод, наприклад:
Наприклад, для ОСВ, що утворюється на комунальному підприємстві, що здійснює очищення господарських стічних вод, можливо побудувати Станцію термічної утилізації ОСВ (така є в м. Краків).
Будівництво такого об’єкту дозволило вирішити проблему ОСВ від підприємств міста. Ця станція використовує ОСВ, який спочатку сушать, а потім спалюють з рекуперацією тепла. Зола, що утворилась від цього процесу, не викидається. Її також можна використовувати в будівельних цілях.
Щодо вуличного змету:
Відповідно до Закону України «Про Управління відходами»:
Побутові відходи не включають відходи промисловості, сільського і лісового господарства, рибальства та аквакультури, резервуарів для септиків, каналізаційних мереж та відходи їх оброблення, включаючи осад стічних вод, транспортні засоби, строк експлуатації яких закінчився, відходи будівництва та знесення, вуличний змет, медичні відходи;
Скоріше за все даний вид відходів буде віднесено до Інертних відходів.
Інертні відходи – відходи, що не зазнають фізичних, хімічних чи біологічних змін і трансформацій, не розкладаються, не горять, не розкладають, не здійснюють негативного впливу на інші предмети, з якими контактують, та не завдають шкоди здоров'ю людей і не призводять до забруднення навколишнього природного середовища.
Але точніше будемо знати про те, як саме необхідно поводитись з вуличним зметом, після прийняття необхідних підзаконних нормативних документів.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»