Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Якщо оргтехніку здати на утилізацію раніше, ніж затверджуються департаментом екології реєстрові карти, то як подавати у звіті № 1-відходи дані до статистики?

Якщо оргтехніку здати на утилізацію раніше, ніж затверджуються департаментом екології реєстрові карти, то як подавати у звіті № 1-відходи дані до статистики. Чи їх можна окремо подавати?

Відповідь: Відповідно до п. в) ст. 17 Закону України «Про відходи» суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами повинні визначати склад і властивості відходів, що утворюються, а також ступінь небезпечності відходів для навколишнього природного середовища та здоров’я людини відповідно до нормативно-правових актів, які затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Правила ведення обліку та паспортизації відходів, дія яких поширюється на підприємства, установи, організації всіх форм власності, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності, діяльність яких пов’язана з утворенням відходів та здійсненням операцій поводження з ними, регламентовані Порядком ведення державного обліку і паспортизації відходів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 листопада 1999 р. № 2034, передбачають проведення інвентаризації та паспортизації відходів, які утворюються на підприємстві.

Порядок ведення реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1998 р № 1360, та Інструкція щодо складання реєстрових карт об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів, затверджена наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України 17.02.99 № 41, передбачають складання реєстрових карт, у т. ч. утворювачами відходів.


Зверніть увагу!

Відповідно до п. 8 постанови Кабінету Міністрів України «‎Про затвердження Порядку ведення реєстру об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів» від 31.08.1998 р. № 1360 критерієм включення ОУВ до реєстру є показник загального утворення відходів (Пзув).


До реєстру вносяться об’єкти, для яких показник загального утворення відходів перевищує граничне значення (Пгз), що дорівнює 1000 умовних одиниць на рік. Критерієм включення ОУВ до реєстру є показник загального обсягу оброблення чи утилізації відходів, який не може бути менше як 100 тонн на рік.

Враховуючи вказані вимоги законодавства, вашому підприємству необхідно включити новоутворені відходи до інвентаризації відходів, скласти на новоутворені відходи паспорт та оновити реєстрові карти.

Зверніть увагу, що реєстрові карти об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів оновлюються щорічно, та внесені зміни узгоджуються з місцевим Департаментом екології та природних ресурсів.

У разі якщо підприємство у 2021 році утворило відходи оргтехніки та передають їх на утилізацію спеціалізованому підприємству, що має відповідні ліцензії необхідно прозвітувати про цю дію у звіті № 1-відходи, а в 2022 році виконати дію з проведення інвентаризації та паспортизації відходів та складання реєстрових карт.

У разі якщо не вказати у звіті № 1-відходи інформацію про утворені та передані відходи під час перевірки контролюючими органами можливе застосування штрафних санкцій на посадову особу відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП) за ст. 82.3 «Приховування, перекручення або відмова від надання повної та достовірної інформації за запитами посадових осіб і зверненнями громадян та їх об’єднань щодо безпеки утворення відходів та поводження з ними, в тому числі про їх аварійні скиди та відповідні наслідки». Це порушення тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №2, 2022

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!