Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Якщо підприємство хоче придбати установку для утилізації відпрацьованої МОР, то чи потрібно оформлювати ліцензію? Та чи можна скористатися грошовою допомогою від держави для її придбання?

Так, діяльність з утилізації відпрацьованої мастильно-охолоджувальної рідини (МОР) підлягає ліцензуванню.

Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 7, абз. 1 ч. 2 ст. 9 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 2 березня 2015 року № 222-VIII поводження з небезпечними відходами підлягає ліцензуванню. Винятком є лише зберігання (накопичення) суб’єктом господарювання утворених ним небезпечних відходів, якщо протягом року з дня утворення небезпечні відходи передаються суб’єктам господарювання, що мають ліцензію на поводження з небезпечними відходами.

Відповідно до термінології Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, затверджених постановою КМУ від 13 липня 2016 року № 446: небезпечні відходи — відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними; небезпечні відходи визначені розділом А Жовтого переліку відходів, затвердженого постановою КМУ від 13 липня 2000 р. № 1120 «Про затвердження Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням і Жовтого та Зеленого переліків відходів».

Отже, Мастильно-охолоджувальні рідини є небезпечними відходами, зазначеними у п. 67 розділу А Жовтого переліку відходів.

Відповідь на запитання надала експерт Марина Тимошенко, еколог-практик, головний експерт Експертного центру ПАЕУ для №12, 2019  журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!