Так, діяльність з утилізації відпрацьованої мастильно-охолоджувальної рідини (МОР) підлягає ліцензуванню.
Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 7, абз. 1 ч. 2 ст. 9 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 2 березня 2015 року № 222-VIII поводження з небезпечними відходами підлягає ліцензуванню. Винятком є лише зберігання (накопичення) суб’єктом господарювання утворених ним небезпечних відходів, якщо протягом року з дня утворення небезпечні відходи передаються суб’єктам господарювання, що мають ліцензію на поводження з небезпечними відходами.
Відповідно до термінології Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, затверджених постановою КМУ від 13 липня 2016 року № 446: небезпечні відходи — відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними; небезпечні відходи визначені розділом А Жовтого переліку відходів, затвердженого постановою КМУ від 13 липня 2000 р. № 1120 «Про затвердження Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням і Жовтого та Зеленого переліків відходів».
Отже, Мастильно-охолоджувальні рідини є небезпечними відходами, зазначеними у п. 67 розділу А Жовтого переліку відходів.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»