Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Якщо підприємство планує провадити господарську діяльність щодо видобування підземних питних та мінеральних вод для промислового розливу, чи потрібно подавати декларацію?

Підприємство має намір провадити господарську діяльність щодо видобування підземних питних та мінеральних вод для промислового розливу. Чи потрібно підприємству подавати декларацію про провадження господарської діяльності та чи підпадає під дію додатка 2 постанови КМУ № 314 від 18.03.2022 року зазначена діяльність?

Відповідь: У постанові Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18.03.2022 № 314 (далі — Постанова) регламентовано питання застосування декларативного принципу в частині дозвільної діяльності.

Підземні питні та мінеральні води є корисними копалинами загальнодержавного значення.

Провадження господарської діяльності щодо видобування підземних питних та мінеральних вод для промислового розливу як мінімум передбачає отримання таких дозвільних документів, як:

  • Спеціальний дозвіл на користування надрами (ліцензія).
  • Дозвіл на спеціальне водокористування.
  • Висновок з оцінки впливу на довкілля на видобування підземних вод.

Також, можливо, потрібен дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів.

Відповідно до п. 1 Постанови у період воєнного стану право на провадження господарської діяльності може набуватися суб’єктами господарювання на підставі подання до Міністерства економіки декларації про провадження господарської діяльності (далі — декларація), що містить відомості згідно з додатком 1 до Постанови, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензій або інших результатів надання публічних послуг), крім видів господарської діяльності за переліком згідно з додатком 2.

Серед переліку видів господарської діяльності, які не можна провадити на підставі подання декларації в умовах воєнного стану, передбачено такі, як:

  1. Геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислова розробка родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, видобування корисних копалин.
  2. Спеціальне водокористування.
  3. Оцінка впливу на довкілля.

Коментар експерта:

Враховуючи викладене, господарська діяльність, щодо видобування підземних питних та мінеральних вод для промислового розливу в умовах воєнного стану не може здійснюватися за декларативним принципом, запровадженим у постанові Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18.03.2022 № 314.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №5, 2022

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!