Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Якщо в Національному переліку відходів вказаний код з зірочкою, то це означає що відхід є небезпечним? Чи є небезпечним відхід, якщо він має код із зірочкою?

Відповідає на запитання:

Кошелєва Олена Сергіївна, еколог промислового підприємства, експерт ПАЕУ, внутрішній аудитор систем ISO 9001, ISO 14001

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку класифікації відходів та Національного переліку відходів» від 20.10.2023 № 1102 (далі — Постанова) затверджений Порядок класифікації відходів та Національний перелік відходів, який визначає процедуру проведення класифікації відходів за видами та властивостями з метою належного управління відходами, запобігання їх негативному впливу на здоров’я людей і навколишнє природне середовище або зменшення такого впливу.

Код відходів — позначення виду відходів, передбаченого Національним переліком відходів, що складається із шестизначного номера, до якого в разі позначення небезпечних відходів додається символ «*».

Коди відходів поділяються на:

  • коди без позначення символом «*» — ідентифікують відходи, що не є небезпечними;
  • коди, що позначені символом «*» — ідентифікують небезпечні відходи.

Зверніть увагу, якщо відхід позначений «*», то він є відходом з дзеркальним кодом (потенційно небезпечний відхід), і для підтвердження того, що він є відходом, що не є небезпечним, треба використовувати п. 13 Порядку класифікації відходів, відповідно до якого, утворювач відходів або суб’єкт господарювання у сфері управління відходами в разі наявності дзеркальних кодів для тих відходів, які можуть бути класифіковані як за кодами небезпечних відходів, так і за кодами відходів, що не є небезпечними, залежно від наявності чи відсутності небезпечних речовин у них може:

  • прийняти рішення не проводити оцінювання небезпечних властивостей відходів і класифікувати відходи за кодом, який позначений символом «*»;
  • класифікувати відходи за кодом без позначення символом «*» тільки за умови надання протоколів лабораторних досліджень, що засвідчують відсутність небезпечних властивостей.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!