Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Якщо в юридичної особи є декілька проммайданчиків, як реєструвати у Єдиному реєстрі з МЗВ джерела викидів?

 Якщо в юридичної особи є декілька проммайданчиків, на яких присутні джерела викидів парникових газів, то яким чином треба реєструвати у Єдиному реєстрі з моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів; та як розробляти план моніторингу, звітувати в УО про виконання ПМ? Окремо по кожному майданчику чи разом (тобто 1 реєстрація, 1 план, 1 звіт оператора...)?


Відповідь: Правові та організаційні засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів регламентовані Законом України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів» (далі — Закон).

Відповідно до термінології, яка запропонована Законом, Єдиний реєстр з моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (далі — Єдиний реєстр) — єдина державна електронна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку та облік відомостей про установки та документів у сфері моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів.

За ст. 9 Закону передбачено, що установки, з яких здійснюються викиди парникових газів, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі. Для проведення реєстраційної дії оператор подає заяву, загальні відомості про установку за формою, визначеною порядком державної реєстрації установок у Єдиному реєстрі, і документ, що містить відомості про види та обсяги викидів парникових газів. За результатами проведення реєстраційної дії уповноважений орган формує виписку з Єдиного реєстру та видає її оператору або уповноваженій ним особі.

Аналогічні положення передбачені і підпунктом 1 ч. 2 ст. 13 Закону.

Своєю чергою, Закон визначає установку як — стаціонарний технічний об’єкт, на якому оператор провадить один або більше видів діяльності, а також іншу діяльність, яка має безпосередній технологічний зв’язок з видами діяльності, що провадяться на такому об’єкті, та може впливати на викиди парникових газів.


enlightenedЗверніть увагу!
На даний час відсутній порядок державної реєстрації установок у Єдиному реєстрі.
На сайті Міндовкілля зареєстровано проєкт порядку державної реєстрації установок у Єдиному реєстрі.
Відповідно до форм, передбачених проєктом, заява про реєстрацію установки повинна містити адресу її місця заходження та координати розміщення установки


Таким чином, якщо установки знаходяться на різних промислових майданчиках, кожна з них повинна реєструватися окремо.

Також відповідно до Перехідних положень Закону, передбачених ст. 20 Закону, до врегулювання питання щодо функціонування Єдиного реєстру операторам або уповноваженим ними особам дозволяється подавати документи для здійснення реєстраційної дії, затвердження плану моніторингу, затвердження плану моніторингу зі змінами, затвердження звіту про вдосконалення, прийняття звіту оператора та погодження рішення верифікатора про проведення невиїзної верифікації в письмовій формі (на паперових носіях) особисто або за допомогою засобів поштового зв’язку.

Матеріал є частиною журналу №3, 2021 «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!