Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Яку документацію потрібно вимагати при укладанні договору від організації, що здійснює збирання та перевезення відходів?

Відповідає на запитання:

Самолова Яна Олексіївна, інженер хімік-еколог

Суб’єкти господарювання, які здійснюють збирання відходів або збирання та перевезення відходів (крім побутових), зазначаються в Порядку ведення державного обліку відходів та подання звітності. Термін «перевізник» містить Порядок ведення державного обліку відходів та подання звітності. Обидва Порядки ще не затверджені.

Згідно з  Законом України «Про управління відходами»:

«Стаття 13. Загальні вимоги до управління відходами

Передача суб’єктам господарювання у сфері управління відходами відходів (крім побутових відходів) з метою збирання, перевезення та оброблення здійснюється на підставі договору, укладеного відповідно до законодавства, в якому зазначається код відходів згідно з Національним класифікатором відходів, їх обсяг, найменування та код операції з відновлення та/або видалення відходів.

Стаття 28. Маркування та перевезення небезпечних відходів

Перевезення та маркування небезпечних відходів здійснюються відповідно до Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів» та інших актів законодавства щодо перевезення небезпечних вантажів».

Згідно з чинним законодавством, від суб’єктів господарювання, які здійснюють збирання або перевезення відходів, що не є небезпечними не потрібно вимагати додаткові документи при укладанні договору.

При укладанні договору суб’єкт господарювання, який здійснює перевезення небезпечних відходів, повинен надати чинну ліцензію на право провадження господарської діяльності з перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів відповідним транспортом. Вимоги до отримання яких містяться в:

  • ліцензійних умовах провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом;
  • ліцензійних умовах провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів залізничним транспортом;
  • ліцензійних умовах провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів повітряним транспортом.

Отже, лише при укладанні договору з суб’єктом господарювання, який здійснює перевезення небезпечних відходів необхідно вимагати чинну ліцензію на право провадження господарської діяльності з перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів відповідним транспортом.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!