Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Яким нормативним документом встановлено періодичність контролю зворотних вод та моніторинг водного об’єкта?

В умовах дозволу на спецводокористування встановлено здійснювати моніторинг якості зворотних вод та у контрольних точках під час кожного скиду. На підприємстві 3 випуски та 3 точки контролю впливу зворотних вод на водний об’єкт (фонова та 2 точки впливу). Для лабораторних досліджень підприємство за договором залучає атестовану лабораторію. Яким нормативним документом встановлено періодичність контролю зворотних вод та моніторинг водного об’єкта. В проекті ГДС в плані прописано моніторинг не менше 1 разу в квартал. На запит Держводагентство не дає відповіді. Як можливо врегулювати питання періодичності моніторингу, адже дощі йдуть за 1 рік близько 129 днів, а згідно з ДБН, дренажні води практично весь рік. Фінансово важко буде сплатити послуги моніторингу та постійно залучати лабораторію, яка надає послуги іншим підприємствам.

Відповідь: Вимоги до моніторингу поверхневого водного об’єкту передбачені Порядком здійснення державного моніторингу вод, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 р. № 758 (надалі – Порядок). Зокрема, додатком 1 до Порядку визначено показники та періодичність моніторингу поверхневих вод у розрізі державного суб’єкта моніторингу, показника, періодичності.

Що стосується моніторингу зворотних вод, то відповідно до п. 7 Порядку розроблення нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 вересня 1996 р. № 1100, вміст забруднюючих речовин у зворотних водах, скидання яких нормується, визначається регулярно (не менш як один раз на квартал) водокористувачами за допомогою інструментально-лабораторних вимірювань, у тому числі автоматизованих засобів.

Пам’ятайте!

Мінімальна періодичність моніторингових досліджень є щоквартальною.

Стосовно вимог дозволу на спеціальне водокористування. У відповідності до ст. 44 Водного кодексу України, водокористувачі зобов’язані використовувати воду (водні об’єкти) відповідно до цілей та умов їх надання.

За ст. 55 Водного кодексу України порушення умов спеціального водокористування та охорони вод, стосовно яких центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони і раціонального використання вод та відтворення водних ресурсів, раніше було видано припис про їх усунення із наданням достатнього часу для їх усунення є підставою ля анулювання дозволу на спеціальне водокористування.

Враховуючи викладене, якщо дозволом на спеціальне водокористування передбачено здійснення моніторингу якості зворотних вод та у контрольних точках під час кожного скиду, вказана вимога є обов’язковою для водокористувача.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!