Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Який час вважати початком вчинення порушення при здійсненні наднормативних викидів в атмосферу?

Відповідно п. 3.11. Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, затвердженої наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 28.04.2020 № 277, час роботи джерела в режимі наднормативного викиду визначається з дати початку вчинення порушення до моменту його усунення. Що вважається часом вчинення порушення? Час виявлення інспекцією, час введення у експлуатацію, інший час?

Відповідь: У п. 3.11. Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, затвердженої наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 28.04.2020 № 277 ( далі – Методика) чітко вказано, що час роботи джерела в режимі наднормативного викиду визначається з дати початку вчинення порушення до моменту його усунення з урахуванням фактично відпрацьованого часу. 

Тобто, початком вчинення порушення слід вважати саме початок  здійснення наднормативних викидів!

Наднормативними викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря відповідно до п.2.1 Методики слід вважати:

  • викиди забруднюючих речовин, які перевищують затверджені гранично допустимі викиди, встановлені дозволом;
  • викиди забруднюючих речовин, на які відсутній дозвіл, включаючи окремі забруднюючі речовини, викиди яких підлягають регулюванню відповідно до законодавства;
  • викиди, що здійснюються з перевищенням технологічних нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин, що відводяться від окремих типів обладнання, споруд у місці їх виходу з устаткування, встановлені у дозволі;
  • викиди, які здійснюються у разі невиконання в установлені в дозволі терміни запланованих заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин;
  • аварійні викиди.

            Початок вчинення правопорушення й момент його виявлення  можуть значно відрізнятися. Тому приймати час виявлення правопорушення тотожним поняттю  «дата початку вчинення правопорушення» буде некоректним.

До 2016 року й насправді в попередній Методиці розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.12.2008  № 639 законотворець зазначав, що час роботи джерела в режимі наднормативного викиду визначається з дати початку виявлення порушення. Однак наказом  Міністерства екології та природних ресурсів України від 28.12.2016 № 548  з метою уникнення двозначого тлумачення  у пункті 3. 11 слово «виявлення» було замінено словом «вчинення». Тим самим час було збільшено. В такій редакції п. 3.11  відображений у новій діючій на сьогодні Методиці.

Той самий п.  3.11 Методики наголошує на тому, що інформацію про фактичний відпрацьований час в режимі наднормативного викиду (в годинах) надає суб’єкт господарювання по кожному джерелу викиду (утворення). У разі не надання суб’єктом господарювання інформації протягом 15 календарних днів з моменту отримання письмового запиту (припису) фактичний час роботи джерела викиду вважати 24 годинним на добу.


Зверніть увагу!

Фактичний час роботи джерела може бути встановлений на підставі матеріальних, технологічних та інших балансів підприємства.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!