Компанія має пересувні джерела (автомобілі, трактори, спецтехніка), які є в інвентаризації джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Державна екологічна інспекція при перевірці підприємства робить припис (не здійснюється виробничий контроль викидів забруднюючих речовин пересувних джерел). Який механізм контролю викидів пересувних джерел, правовий режим перевірок, терміни і періодичність контролю відпрацьованих газів, чи потрібно підприємству складати договори зі спецорганізаціями?
Транспортні засоби підприємства можуть проходити відповідні техогляди на підприємствах технічного обслуговування і ремонту автомобілів, що й передбачено п. 4.2 б) ДСТУ 4277:2004 «Норми і методи вимірювань вмісту оксиду вуглецю та вуглеводнів у відпрацьованих газах автомобілів з двигунами, що працюють на бензині або газовому паливі». Якщо після технічного контролю транспортний засіб визнано технічно справним, що зазначено в Протоколі перевірки стану транспортного засобу, то вважайте що Ви забезпечили здійснення інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин ТЗ.
Порядком проведення обов’язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 р. № 137, зокрема, у п. 3 якого визначено періодичність проходження обов’язкового технічного контролю:
У протоколі перевірки технічного стану транспортного засобу виконавець зазначає дату проведення наступного обов’язкового технічного контролю транспортного засобу відповідно до пункту 3 цього Порядку.
Таким чином, законодавчо встановлено мінімальний термін періодичності здійснення контролю вищеперерахованих засобів на вміст забруднюючих речовин у відпрацьованих газах (СО, СН, димність) при проведенні ТО. Інше здійснюється на добровільній основі.
Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №4, 2022
Зверніть увагу!
♦ На період дії режиму воєнного стану журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» доступний кожному передплатнику в електронному форматі — Живий Журнал. Передплачуйте Живий журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за зниженою ціною! Та користуйтеся виданням і отримуйте професійну підтримку в будь-якій точці України!
♦ Кожен має можливість отримати інформаційно-довідкові послуги в режимі online, звернувшись до команди профспілки екологів ПАЕУ. На період дії режиму воєнного стану сервіс консультацій «Швидка допомога екологу» здійснює допомогу фахівцям безоплатно і необмежено.
Поставити запитання можна по viber чи телеграм, вказавши назву організації та ПІБ особи, що потребує роз’яснень:
+38 (050) 948-04-85
+38 (099) 119-40-21
Поставити своє запитання через сервіс «Швидка допомога екологу»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»