Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Який перелік дозвільних документів необхідний для експлуатації складів для зберігання ЗЗР?

На підприємстві наявні склади для зберігання засобів захисту рослин та мінеральних добрив. Який перелік дозвільних документів, що необхідні для експлуатації цих складів?

Відповідь: Транспортування, зберігання, застосування, утилізація, знищення та знешкодження пестицидів і агрохімікатів та торгівля ними здійснюються відповідно до вимог, встановлених чинним законодавством, санітарними правилами транспортування, зберігання і застосування пестицидів і агрохімікатів та іншими нормативними актами відповідно до вимог абзацу 1 статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати». 

Довідково:

Пестициди – токсичні речовини, їх сполуки або суміші речовин хімічного чи біологічного походження, призначені для знищення, регуляції та припинення розвитку шкідливих організмів, внаслідок діяльності яких вражаються рослини, тварини, люди і завдається шкоди матеріальним цінностям, а також гризунів, бур'янів, деревної, чагарникової рослинності, засмічуючих видів риб.

Агрохімікати – органічні, мінеральні і бактеріальні добрива, хімічні меліоранти, регулятори росту рослин та інші речовини, що застосовуються для підвищення родючості грунтів, урожайності сільськогосподарських культур і поліпшення якості рослинницької продукції (згідно зі статтею 1 Закону України «Про пестициди і агрохімікати»).

Отримання дозвільної документації на право зберігання пестицидів та мінеральних добрив фізичними і юридичними особами передбачена низкою нормативно правових актів, а саме: ст. 8 Закону України «Про адміністративні послуги», ст. 25 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», ст. ст. 11, 16-3 Закону України «Про пестициди і агрохімікати».

Перелік документів дозвільного характеру щодо зберігання засобів захисту рослин та мінеральних добрив

  • Спеціальний дозвіл на користування надрами у межах конкретних ділянок Стаття 19 Кодексу України про надра
  • Дозвіл на спеціальне водокористування Пункт 9 частини першої статті 44 Водного Кодексу України
  • Документи права власності на земельну ділянку Статті 125, 126 Земельного Кодексу України
  • Дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, якщо їхня діяльність призводить до утворення відходів, для яких Пзув перевищує 1000 Пункт «с» частини першої статті 17 Закону України «Про відходи»
  • Санітарний паспорт на право одержання, зберігання і застосування пестицидів і мінеральних добрив Розділ 5, пункт 6.1, додаток 4 ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»

Коментар експерта:

Отже, для уникнення штрафних санкцій та забезпечення безперебійної роботи підприємства суб’єкт господарювання повинен мати чинні документи дозвільного характеру.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №3, 2022

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!