Порядок справляння екологічного податку регламентується статтями 240-250 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).
Перелік платників екологічного податку визначено п. 240.1 ст. 240 ПКУ. Відтак, платниками податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:
— викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
— скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;
— розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання);
— утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);
— тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
Статтями 240.3-240.7 ПКУ регламентовано перелік суб’єктів, які відносяться до платників податку.
Статтями 243, 245-248 ПКУ встановлені ставки екологічного податку: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (ст. 243 ПКУ); за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти (ст. 245 ПКУ); за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах (ст. 246 ПКУ); за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (ст. 247 ПКУ); за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (ст. 248 ПКУ).
Суми податку обчислюються за податковий (звітний) квартал платниками податку.
У разі якщо під час провадження господарської діяльності платником податку здійснюються різні види забруднення навколишнього природного середовища та/або забруднення різними видами забруднюючих речовин, такий платник зобов’язаний визначати суму податку окремо за кожним видом забруднення та/або за кожним видом забруднюючої речовини.
Порядок обчислення екологічного податку наведено у ст. 249 ПКУ.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»