Підприємству необхідно внести зміни до дозволу на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами в атмосферне повітря у зв’язку з появою нового джерела викидів. Який порядок внесення змін до Дозволу або отримання нового Дозволу у період воєнного стану? Чи поширюється на цю процедуру норми постанови КМУ від 28.02.2022 р. № 165 щодо можливості отримання дозволу у місячний строк після припинення чи скасування воєнного стану?
Порядок проведення та оплати робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності, які отримали такі дозволи, встановлено в постанові Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 302.
Алгоритм отримання дозволу на викиди
Важливо!
Варто наголосити, що згідно із ст. 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 33, 34 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу є порушенням, за передбачено застосування адміністративної, кримінальної та цивільно-правової відповідальності.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про зупинення строків надання адміністративних послуг та видачі документів дозвільного характеру» від 28.02.2022 № 165, зі змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2022 № 233, відповідно до статті 64 Конституції України, ст.ст. 12-1, 20 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64 зупинено строки надання адміністративних послуг суб’єктами їх надання та строки видачі дозвільними органами документів дозвільного характеру на час воєнного стану в Україні. У місячний строк після припинення чи скасування воєнного стану на відповідній території України передбачається поновлення зупинених строків.
Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18.03.2022 № 314 установлено, що в період воєнного стану право на провадження господарської діяльності суб’єкти господарювання можуть набувати на підставі подання до Міністерства економіки України, а суб’єкти господарювання, що здійснюють охоронну діяльність, – до Міністерства внутрішніх справ України, декларації про провадження господарської діяльності (далі – декларація), що містить відомості згідно з додатком 1 до даної Постанови, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензій або інших результатів надання публічних послуг), крім видів господарської діяльності за переліком згідно з додатком 2 до Постанови.
Коментар експерта:
Отже, щодо дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можливо на заміну такого документа дозвільного характеру в період воєнного стану використати декларативний метод.
Перелік відомостей, які зазначають в декларації, встановлено в додатку 1 до згаданої постанови. Це:
Важливо!
Враховуючи викладене, варто зазначити, що строки розгляду документів дозвільного характеру дозвільними органами на час воєнного стану є необмеженими (раніше 1 місяць).
Щодо отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами Державна регуляторна служба України роз’яснила, що дозвільні органи здійснюють видачу документів дозвільного характеру, якщо безпечна ситуація дає змогу це зробити, та надала пояснення з низки інших питань.
Рекомендуємо придбати тематичний випуск «Всі документи з екологічної безпеки» >>>
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»