Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Який порядок внесення змін до Дозволу на викиди забруднюючих речовин або отримання нового Дозволу у період воєнного стану?

Підприємству необхідно внести зміни до дозволу на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами в атмосферне повітря у зв’язку з появою нового джерела викидів. Який порядок внесення змін до Дозволу або отримання нового Дозволу у період воєнного стану? Чи поширюється на цю процедуру норми постанови КМУ від 28.02.2022 р. № 165 щодо можливості отримання дозволу у місячний строк після припинення чи скасування воєнного стану?

Відповідь: Відповідно до ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.1992 № 2707-ХІІ:
  • викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря-стаціонарними джерелами можуть здійснюватись на підставі дозволу, виданого суб’єктом господарювання, об’єкт якого належить до першої групи, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення;
  • викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватись після отримання дозволу, виданого суб’єкту господарювання, об’єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення

Порядок проведення та оплати робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності, які отримали такі дозволи, встановлено в постанові Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 302.

Алгоритм отримання дозволу на викиди

  • Виконання інвентаризації викидів забруднюючих речовин відповідно до Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, затвердженої наказом Мінприроди України від 10.02.1995 № 7.
  • Підготування за встановленими вимогами документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами згідно з наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 09.03.2006 № 108 «Про затвердження Інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців».
  • Ознайомлення громадськості з інформацією про отримання дозволу відповідно до законодавства.
  • Подання до ЦНАП/Міндовкілля комплекту документів згідно з переліком, регламентованим ЦНАП та Міндовкілля.
  • Отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Важливо!

Варто наголосити, що згідно із ст. 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст.ст. 33, 34 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу є порушенням, за передбачено застосування адміністративної, кримінальної та цивільно-правової відповідальності.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про зупинення строків надання адміністративних послуг та видачі документів дозвільного характеру» від 28.02.2022 № 165, зі змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2022 № 233, відповідно до статті 64 Конституції України, ст.ст. 12-1, 20 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64 зупинено строки надання адміністративних послуг суб’єктами їх надання та строки видачі дозвільними органами документів дозвільного характеру на час воєнного стану в Україні. У місячний строк після припинення чи скасування воєнного стану на відповідній території України передбачається поновлення зупинених строків.

Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18.03.2022 № 314 установлено, що в період воєнного стану право на провадження господарської діяльності суб’єкти господарювання можуть набувати на підставі подання до Міністерства економіки України, а суб’єкти господарювання, що здійснюють охоронну діяльність, – до Міністерства внутрішніх справ України, декларації про провадження господарської діяльності (далі – декларація), що містить відомості згідно з додатком 1 до даної Постанови, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензій або інших результатів надання публічних послуг), крім видів господарської діяльності за переліком згідно з додатком 2 до Постанови.

Коментар експерта:

Отже, щодо дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можливо на заміну такого документа дозвільного характеру в період воєнного стану використати декларативний метод.

Перелік відомостей, які зазначають в декларації, встановлено в додатку 1 до згаданої постанови. Це:

  • відомості про суб’єкта господарювання:
  • для юридичної особи – організаційно-правова форма, повне і скорочене найменування (у разі наявності), ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ та місцезнаходження;
  • для фізичної особи-підприємця – прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності), номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України) та місце проживання;
  • відомості про фактичну адресу (адреси) провадження господарської діяльності;
  • назва виду господарської діяльності, який провадиться суб’єктом господарювання;
  • назва дозвільного документа (назви дозвільних документів), на заміну якого (яких) на період воєнного стану подана декларація;
  • відмітка про те, що суб’єкт господарювання ознайомлений з вимогами законодавства, якими встановлено вичерпний перелік вимог до провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, отриманню документа дозвільного характеру, іншого результату надання публічної послуги, на заміну якого подана декларація, та зобов’язується їх виконувати.

Важливо!

Враховуючи викладене, варто зазначити, що строки розгляду документів дозвільного характеру дозвільними органами на час воєнного стану є необмеженими (раніше 1 місяць).

Щодо отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами Державна регуляторна служба України роз’яснила, що дозвільні органи здійснюють видачу документів дозвільного характеру, якщо безпечна ситуація дає змогу це зробити, та надала пояснення з низки інших питань.

Рекомендуємо придбати тематичний випуск «Всі документи з екологічної безпеки» >>>

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!