Висновком екологічної експертизи встановлений моніторинг якості питної води. Вода подається з центрального водопроводу на підприємство за договором на забезпечення санітарно-гігієнічних потреб. Питні потреби забезпечують бутельованою водою. За якими показниками необхідно забезпечити післяпроектний моніторинг води із центрального водопроводу? Які дії Підприємства у разі перевищення ГДК якості води із центрального водопроводу?
У розумінні даних правил вода питна, призначена для споживання людиною (питна вода), — вода, склад якої за органолептичними, фізико-хімічними, мікробіологічними, паразитологічними та радіаційними показниками відповідає вимогам державних стандартів та санітарного законодавства (з водопроводу — водопровідна, фасована, з бюветів, пунктів розливу, шахтних колодязів та каптажів джерел), призначена для забезпечення фізіологічних, санітарно-гігієнічних, побутових та господарських потреб населення, а також для виробництва продукції, що потребує використання питної води.
У відповідності до п. 3.1, 3.2. Правил питна вода, призначена для споживання людиною, повинна відповідати таким гігієнічним вимогам: бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношенні, мати сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад.
Гігієнічну оцінку безпечності та якості питної води проводять за показниками епідемічної безпеки (мікробіологічні, паразитологічні), санітарно-хімічними (органолептичні, фізико-хімічні, санітарно-токсикологічні) та радіаційними показниками, наведеними у додатках 1 – 3 до Правил.
Відносини між суб’єктом господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення (далі — виконавець), та індивідуальним і колективним споживачем (далі — споживач), який отримує або має намір отримувати послуги з централізованого водопостачання регламентуються Правилами надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 р. № 690 (надалі – Правила централізованого водопостачання), відповідно до договірних умов.
У відповідності до п. 2., п.10 Правил централізованого водопостачання виконавець забезпечує надання послуг, що відповідають кількісним та якісним характеристикам, встановленим нормативам, у межах його майнової належності, визначеної договором.
Виконавець повинен забезпечити надання послуги безперервно з гарантованим рівнем безпеки. Параметри якості питної води повинні відповідати вимогам державних санітарних норм і правил.
За п. 37 Правил централізованого водопостачання споживач має право на:
Враховуючи викладене, водопостачання має здійснюватися водою, яка відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Здійснення заходів післяпроектного моніторингу може проявлятися у відповідних запитах до виконавця (водоканалу) щодо складу води за показниками, визначеними додатками 1-3 до Правил
У разі перевищення ГДК споживач має право:
Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №9, 2021
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»