Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Згідно з чинним законодавством заборонені тільки санітарні рубки, чи й головного користування також?

Згідно з чинним законодавством у період з 01.04.2022 по 15.06.2022 року заборонені тільки санітарні рубки, чи й головного користування також?

Відповідь: Заготівля деревини здійснюється протягом року, на який лісосіка призначена для рубки, а вивезення — з 1 січня року рубки і до 1 квітня наступного року відповідно до Порядку спеціального використання лісових ресурсів постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 р. № 761. 

Згідно зі ст. 39 Закону України «Про тваринний світ»:

  • у період розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється:
  1. проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (у тому числі пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, концертів, фестивалів, використання моторних маломірних суден (крім їх використання під час здійснення контролю у сфері охорони, використання і відтворення рослинного і тваринного світу та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій);
  2. здійснення всіх видів рубок головного користування та всіх видів рубок формування і оздоровлення лісів на всіх лісових ділянках, що належать до відтворювальних ділянок відповідно до упорядкування мисливських угідь, високогірних лісів, приполонинних лісів, лісів у ярах, балках і річкових долинах, лісових ділянок на схилах ярів, балок, обривів, осипів і зсувів, берегозахисних ділянок, лісових ділянок навколо витоків річок, уздовж межі з безлісною місцевістю, лісів у мокрих та сирих типах лісорослинних умов, у межах територій природно-заповідного фонду.

Зверніть увагу!

Водночас зазначимо, що Верховною Радою України 15.03.2022 року прийнято Закон України № 2132-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності у сфері довкілля та щодо цивільного захисту на період дії воєнного стану», який вступив в дію 21.03.2022.

Відповідно до другої частини Прикінцевих та перехідних положень цього закону на період дії воєнного стану на території України до дня його припинення або скасування зупинено дію частини п’ятої статті 39 Закону України «Про тваринний світ».

Щодо призупинення дії другого абзацу (стосовно рубок):

  • По-перше, в країні йде війна. На частині території ведуться активні бойові дії — «сезон тиші» в таких умовах апріорі неможливий.
  • По-друге, частина територій тимчасово окупована — на них взагалі неможливо вести будь-яку діяльність.
  • По-третє, під час війни країна задля збереження державності та цілісності потребує великих ресурсів, у тому числі і деревини (для будівництва фортифікаційних споруд, опалення як військових, так і цивільних, для приготування їжі та забезпечення елементарних побутових потреб, особливо тимчасово переміщених осіб).

Відповідь очевидна, на період дії воєнного стану заборони на рубки всіх видів не існує.

Вимоги визначені Постановою КМУ «Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного стану» від 5 квітня 2022 р. № 412.

Установити, що позитивні результати періодичної, позачергової повірки та повірки після ремонту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, засвідчені відбитком повірочного тавра на таких засобах чи записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлені свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, строк дії яких закінчився у період воєнного і надзвичайного стану та протягом місяця після його припинення чи скасування, чинні на період воєнного і надзвичайного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування на всій території України або в окремих її місцевостях.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №5, 2022


Зверніть увагу!

Кожен має можливість отримати інформаційно-довідкові послуги в режимі online, звернувшись до команди профспілки екологів ПАЕУ. На період дії режиму воєнного стану сервіс консультацій «Швидка допомога екологу» здійснює допомогу фахівцям безоплатно і необмежено. 

Поставити запитання можна по viber чи телеграм, вказавши назву організації та ПІБ особи, що потребує роз’яснень:

+38 (050) 948-04-85

+38 (099) 119-40-21 

Щоб замовити видання, зверніться:
Тел.: 0 800 217 021 (безкоштовно по Україні), (099) 370 42 27, (063) 244 02 56
e-mail: podpiska@ecolog-ua.com, sales@ecolog-ua.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!