Громадська професійна резолюція з охорони навколишнього середовища та екологічного розвитку бізнесу в Україні — підсумковий документ ECOFORUM, що крокує містами України у 2019 році.
Нагадаємо, організаторами виступили журнал «ЕCOBUSINESS. Екологія підприємства» та Professional Association of Ecologists of Ukraine (Професійна асоціація екологів України).
Після кожного із 5 заходів 2019 року резолюція акумулює ініціативи і пропозиції учасників екологічної діяльності щодо вдосконалення законодавства та державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Резолюція консолідує відгуки, пропозиції та коментарі суспільства про практичні питання реалізації державної екологічної політики на загальнодержавному і регіональному рівнях.
Резолюція 2
Від імені проекту «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», Professional Association of Ecologists of Ukraine та делегатів форуму екологів, проведеного в м. Києві 22 квітня 2019 року (взяли участь 176 делегатів, представники законодавчих і виконавчих органів влади, керівники та менеджери провідних компаній вітчизняної екології, провідні експерти громадських об’єднань і наукових організацій, а також 22 представники ЗМІ), дозвольте висловити Вам повагу та звернутись щодо такого.
Журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» (далі — Журнал) є всеукраїнським виданням, що об’єднує понад 7 тис. екологів, керівників і працівників природоохоронних та лабораторних служб підприємств, відповідальних за систему управління довкіллям підприємств і організацій, метою яких є забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів, сприяння розвитку екологічної професії.
Серед пріоритетів та завдань Журналу є робота над найбільш актуальними проблемами екологічного права України та сприяння дотриманню природоохоронного законодавства з метою поліпшення екологічної ситуації в Україні та дотримання екологічних прав громадян.
На офіційному веб-сайті Державної екологічної інспекції України для громадського обговорення розміщено проект наказу Міністерства екології та природних ресурсів України «Про затвердження Уніфікованої форми акта, що складається за результатом проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів» (далі — Проект наказу)
Редколегія Журналу та професійна спільнота підтримують запропоновані зміни, спрямовані на виконання ч. 2 ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», доручення Прем’єр-міністра України Гройсмана В. Б. від 21 червня 2018 року № 25232/0/1-18 щодо приведення органами державного нагляду (контролю) власних нормативно-правових актів у відповідність з вимогами Постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року № 342 «Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)».
При цьому звертаємо увагу, що відповідно до п. 3 Методики розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) (далі — Методика), передбачається перелік питань для здійснення заходу державного нагляду (контролю), що визначається органом державного нагляду (контролю) залежно від ступеня ризику шляхом проведення аналізу вимог законодавства, яких повинен дотримуватися суб’єкт господарювання у відповідній сфері, за формою згідно з додатком 1 до Методики в електронному виді та оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідного органу державного нагляду (контролю). Проте питання для здійснення заходу державного нагляду (контролю) відповідно до встановленої форми Проектом наказу не визначені.
Також Методикою затверджено нову форму уніфікованого акта, що розробляється згідно з додатком 2 до Методики та містить інформацію щодо:
Запропонована Проектом наказу форма уніфікованого акта перевірки не містить інформації, передбаченої формою, затвердженою додатком 2 до Методики.
Позиція щодо необхідності наявності усіх реквізитів, передбачених уніфікованою формою акта, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року № 342, та порядку їх розміщення, а також наслідки недотримання встановленої форми, висловлена і Державною регуляторною службою у повідомленні від 22 квітня 2019 року.
Зважаючи на викладене, пропонуємо передбачити Проектом наказу:
1) перелік питань для здійснення заходу державного нагляду (контролю), що визначається органом державного нагляду (контролю) залежно від ступеня ризику шляхом проведення аналізу вимог законодавства, яких повинен дотримуватися суб’єкт господарювання у відповідній сфері, за формою згідно з додатком 1 до Методики;
2) інформацію, передбачену формою, затвердженою додатком 2 до Методики.
Громадські професійні Резолюції направляються від PAEU та ECOBUSINESS до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України і профільних органів влади. |
Відповідь ДЕІ щодо законопроекту про уніфікований акт
Відповідь ДЕІ про опрацювання пропозицій до проекту акта
Відповідь від комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»