Рубрики журналу «Екологія підприємства»

ДОЗВІЛЬНА ДОКУМЕНТАЦІЯ

Усе про електронні реєстри дозвільних документів, зміни у дозвільній системі в умовах воєнного часу, особливості оформлення та переоформлення природоохоронні документи дозвільного характеру: висновок з оцінки впливу на довкілля (ОВД); дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; дозвіл на спеціальне водокористування, спеціальний дозвіл на користування надрами, дозвіл на відходи.

ЕКОЛОГІЧНІ ПЛАТЕЖІ

Хто є платниками екологічного податку, об’єкти та база оподаткування, оновлені ставки та особливості порядку обчислення податків за викиди в атмосферне повітря, скиди у водні об’єкти, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів, тимчасове зберігання радіоактивних відходів. А також рекомендації щодо заповнення останньої версії податкової декларації та судова практика щодо порушення податкового законодавства.

ЕКОЛОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ

Підстави для здійснення перевірок Держекоінспекцією, види перевірок, інструментально-лабораторний контроль, оформлення результатів перевірки. Роз’яснення змін в екологічному контролі. Пакет документів, який слід надавати інспектору Держекоінспекції. Процедура оцінки впливу на довкілля. Ековимоги до будівництва підприємств, споруд, об’єктів.

ЕКОЛОГІЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ І СТАНДАРТИ

Усе про стандарт ISO 14001:2015 та впровадження системи екоменеджменту на підприємстві. Особливості проведення екологічного аудиту.

ЕКОТЕХНОЛОГІЇ, ЕКОВЕКТОРИ, ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ ТА «ЗЕЛЕНИЙ КУРС»

Розглядаємо екологічні аспекти ресурсозбереження на прикладі реальних підприємств різних галузей. Екологічні аспекти ощадливого виробництва. Зелені стратегії в Європейському Союзі. Екологічне підприємництво.

ОБЛІК І ЗВІТНІСТЬ

Особливості заповнення екологічної статичної звітності та ведення обліку. Зразки заповнення документації з роз’ясненнями.

ОХОРОНА АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ

Нормування та управління викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Технічна експлуатація та розроблення паспортів газоочисних установок. Оцінка впливу викидів забруднюючих речовин на стан повітря. Отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин. Установлення санітарно-захисної зони підприємства та коригування її розмірів. Система моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів.

ОХОРОНА ВОДНИХ РЕСУРСІВ

Особливості організації спеціального водокористування. Життєвий цикл водної свердловини: від буріння до ліквідації. Особливості користування водними об’єктами для різних галузей економіки. Особливості обліку окремих видів водокористування. Екологічні аспекти очищення та постачання води.

УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ

Особливості проведення інвентаризації відходів. Ліцензування небезпечних відходів. Паспортизація місць видалення і тимчасового зберігання відходів. Декларування відходів. Моніторинг місць утворення, зберігання та видалення відходів. Особливості управління відходами певних видів.

АКТУАЛЬНЕ РОЗ'ЯСНЕННЯ

Відповіді та роз’яснення нагальних запитань від кращих експертів. 

ШПАРГАЛКА ДЛЯ ЕКОЛОГА

Стислі рекомендації, а також зразки наказів, інструкцій та іншої природоохоронної документації, необхідної у щоденній роботі.

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Для привернення уваги до важливих змін природоохоронного законодавства пропонуємо один з інструментів самоконтролю – тематичне тестування, яке дасть змогу визначити ступінь і рівень засвоєння окремих понять і зрозуміти прогалини у знаннях щодо нових процедур, процесів, дій тощо.
 

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!