Тимошенко Марина

Марина Тимошенко, інженер з охорони навколишнього середовища ПрАТ «Дніпропетровський комбінат харчовик концентратів» ТМ «Золоте зерно», член Дніпропетровської організації «Всеукраїнська екологічна ліга», має 9-річний досвід роботи екологом, автор видання «Екологія підприємства»

Закінчивши вищий навчальний заклад за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища», професійний шлях я розпочала з металургійного підприємства «Дніпроважмаш». Будучи інженером-лаборантом ІІ категорії відділу охорони природи УБЖД та ОП, виконувала обов’язки, пов’язані з охороною водного басейну. На той час мені здавалося це такою краплиною у морі. Досі пам’ятаю, як прагнула тоді охопити всі види впливу виробництва на навколишнє середовище. Зараз розумію, що вже тоді я була на правильному шляху.

Добре пам’ятаю свою першу співбесіду у компанії «Екопласт Штанцл Україна», коли я — повна бажання збудувати професійну кар’єру, з великими амбіціями і на той час з маленьким, «дуже маленьким досвідом» — чітко заявляла, що в мене все вийде!

Вдячна, що в мене повірили. Це була моя перша професійна перемога. З того часу я вже вперто йшла до розширення своїх знань та вмінь.

Моїм досягненням на цьому етапі стало започаткування та розвиток нового направлення для підприємства — «Екологічне проектування», отримання свідоцтва на розроблення проектів ГДС у водні об’єкти у Міністерстві екології та природних ресурсів України та, як результат, перший самостійний проект для санаторію «Славутич».

Розуміючи, що не хочу й не можу зупинятися, я чітко вирішила — треба йти далі… Саме в цей час мені запропонували посаду еколога на дуже складному об’єкті — полігоні твердих побутових відходів. Тоді я навіть не могла уявити, наскільки сильно виробнича екологія увійде у моє життя. На цьому етапі прийшло розуміння важливості досконалого вивчення екологічного законодавства, постійного самовдосконалення знань і вмінь у цій сфері. Зараз навіть важко пригадати, скільки семінарів, тренінгів та різноманітних конференцій я відвідала.

Сьогодні я еколог провідного підприємства в галузі харчової промисловості (ТМ «Золоте зерно»). Коло моїх обов’язків досить широке. Займаюсь питаннями поводження з відходами, охорони атмосферного повітря, промисловими скидами, розроблюю схеми управління природоохоронною діяльністю на підприємстві, проводжу розрахунки екологічного податку, рентної плати, складаю статзвітність, беру участь у заходах контролю за виконанням екологічного законодавства, природоохоронних програм та планів всіма працівниками підприємства. Й це далеко не повний перелік моїх обов’язків.

Кожного дня у своїй роботі тісно взаємодію з багатьма підрозділами підприємства, спілкуюсь з розробниками екологічної документації, постійно контактую з контролюючими органами, представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з питань екології.

У повсякденному житті також маю досить чітку громадську позицію. Входжу до складу представників громадського об’єднання ДО «Всеукраїнська екологічна ліга».

 


Статті для журналу «Екологія підприємства»:

 

Як отримати ліцензію на зберігання пального на підприємстві?

Відмова чи ухиляння суб’єкта владних повноважень від розгляду заяви про продовження строку дії спеціального дозволу

Зміни цільового призначення земельної ділянки

Відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря поза законом?!

11 головних аспектів водокористування

Вирішення спорів, пов’язаних з охороною навколишнього природного середовища

Дозволи на здійснення операцій у сфері поводження з відходами: що потрібно знати екологу?!

Допускати чи ні? Якщо контролюючі органи приймають рішення про звернення до суду з адміністративним позовом до суб’єкта господарювання

Поводження з «відходами тваринництва» чи «побічними продуктами тваринного походження»: що змінилося для підприємств

Знову про ОВД: понад півроку роботи за новими правилами. 8 важливих запитань до практика

Про екологічні платежі: від законодавства до практики

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!