Бліц-інтерв’ю

Повернутися до переліку бліц-інтерв’ю

Олександр Смирнов

«Екологія підприємства» запускає новий проект: «Бліц-інтерв’ю з екологом» — цикл бліц-інтерв’ю з екологами з усієї України, задля знайомства з кожним та подальшого створення дієвої професійної спільноти.

Наш наступний герой – Олександр Володимирович Смирнов, провідний процес-інженер з питань очистки стічних вод НВФ «Екополімер».

Пригадайте день, коли Ви вирішили присвятити себе професії, пов'язаній з охороною довкілля, яким він був?
О. С. Пам’ятаю, ще у середній школі почав цікавитися біологічними науками. У сьомому класі на літній практиці ми з товаришем виконували завдання з біології – збір ентомологічної колекції, і знайшли для себе новий вид комах. Як потім виявилося, це був кримський вид сколій, які не зустрічались на Слобожанщині, але в силу зміни кліматичних умов їх ареал розповсюдився і до наших широт. Тоді я і вирішив, що екологія навколишнього середовища дуже важлива в житті кожного і мені під силу щось змінити в цьому світі.

Що вплинуло на рішення?
О. С. Вже потім на перших курсах університету я познайомився зі своїм науковим керівником Юрченко В.О. (д. т. н., професор), яка познайомила мене з прекрасним світом очищення стічних вод. І так вже пройшло 13 років, як я займаюся улюбленою і завжди цікавою працею.

Що в роботі для Вас особисто та для команди є найважчим?
О. С. Насамперед для команди «Екополімер», на мою думку, є вірність технічних рішень та реалізація ідей у дійсність. Нам як інжиніринговій фірмі та технологам вкрай важливо бачити результати своєї праці. І коли все працює за нашим задумом – це гріє душу і дає наснагу для подальших проектів.

Яке головне досягнення на сьогодні та яка мета на найближчі рік, 5 років і 10-ліття?
О. С. На сьогодні компанія виконала більше десятка масштабних проектів з реалізацією комплексних технологічних рішень при очищенні стічних вод. Попереду, ми впевненні, на нас чекають ще більш цікаві проекти. Компанія  — одна з небагатьох, що постачає продукцію до Китаю, що є показником високої інтелектуальної складової нашої продукції. На найближчі 5-10 років плануємо вийти на Європейський та Світовий ринок. І нам є чим привабити вибагливого західного покупця. Особисті цілі у мене доволі прості – в найближчий рік я буду захищати свою PhD на тему «Інтенсифікація очищення стічних вод від сполук фосфору»: вкрай важлива і значуща тема для сучасного стану українського рівня технологій ВКХ.

Головне питання, для якого хотілося б знайти рішення.
О. С. Мабуть, головне питання, на яке поки немає відповіді та простого рішення – це екологічна стратегія України щодо очищення стічних вод. На жаль, на даний час спостерігаємо сильний спад у галузі: немає грамотних спеціалістів, нові технології очищення майже не впроваджуються, система вищої освіти зупинилася в 80-х роках. Такий стан справ не дозволить Україні ніколи перейти на новий якісний рівень охорони водного сектору. Чи будуть задані вірні орієнтири цього шляху? Сподіваюся, що так.

Назвіть головні імена (3-5) у сфері екології, досвідом яких, на ваш погляд, можна пишатися і варто популяризувати.
О. С. 3 напрямки, досвідом яких компанія може пишатися та які треба популяризувати.

  • очищення стічних вод від біогенних елементів (азот та фосфор);
  • автоматизація та економія електроенергії;
  • енергоефективні рішення при очищенні стічних вод.

Закінчіть думку: «якби я був Міністром екології, то в першу чергу розпочав роботу з...»
О. С. Реалізації комплексної реформи зміни парадигми очищення стічних вод за допомогою вітчизняної бази та світового досвіду.

Коли я чую «екологічне підприємство», одразу уявляю...
О. С. Таке підприємство, що зі сміття, стічних вод тощо виробляє нову сировину.

Яке підприємство в світовому масштабі Вам здається найекологічнішим і чому?
О. С. У Нідерландах є один завод, який обробляє картоплю. Завдяки новим технологіям, стічні води, які утворюються на виробництві, перероблюються на біогаз, сірку, яка використовується у народному господарстві. Також в ході очищення отримується комплексне добриво, що містить азот та фосфор – струвіт. Отримані добрива підприємство використовує у своїй діяльності при вирощуванні картоплі. Отриманого газу вистачає, щоб зігріти околишню місцину – це, я вважаю, найкращий приклад, як технології можуть допомогти людині і природі.

Моїм колегам я хочу побажати...
О.В. Ніколи не зупинятися, вчитися, і не падати духом: боріться — поборете.

Як і що потрібно зробити, щоб виховати нове, екофрендлі покоління?
О. С. Насамперед дітям змалечку треба розказувати про екологічну відповідальність людини. Держава повинна сприяти цьому на всіх рівнях. А для більш істотного стимулювання всі ці заходи повинні мати суто практичний характер – сортуєш сміття – плати на 20% менше, не сортуєш – на 20% більше!

 

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!