Бліц-інтерв’ю

Повернутися до переліку бліц-інтерв’ю

Петро Дригулич

«Екологія підприємства» запускає новий проект: «Бліц-інтерв’ю з екологом» — цикл бліц-інтерв’ю з екологами з усієї України, задля знайомства з кожним та подальшого створення дієвої професійної спільноти.

Наш наступний герой – Петро Григорович Дригулич, заступник начальника відділу розвитку екологічних програм та екологічного аудиту Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», кандидат геологічних наук, спеціальність – екологічна безпека.

Пригадайте день, коли Ви вирішили присвятити себе професії, пов'язаній з охороною довкілля, яким він був? Що вплинуло на рішення?
П. Д. Це було одного сонячного дня у серпні місяці 1994 року, у Карпатах на буровій, де я працював буровим майстром. По радіостанції мені повідомили, що я маю прибути до начальника Бориславського управління бурових робіт Іваницького О.Є. для написання заяви про переведення мене на іншу посаду. Бажання особливого не було. Особливо — після результатів недавньої перевірки державної екологічної інспекції. Після розмови з керівництвом підприємства  я мав обрати, яку заяву писати, на переведення чи на звільнення. Так я став екологом, і не шкодую, а навіть вдячний долі, що так сталося.

Що в роботі для Вас особисто та для команди є найважчим?
П. Д. Найважчим у роботі є безвідповідальність державних чиновників, їхній регіональний підхід у тлумаченні тих чи інших норм, невідповідність підзаконних актів вимогам чинного законодавства, відсутність чіткої нормативної бази.

Яке головне досягнення на сьогодні та яка мета на найближчі рік, 5 років і 10-ліття?
П. Д. Мною спільно з іншими учасниками проекту розроблено і впроваджено у виробництво технологію екологічно безпечної утилізації нафтовмісних відходів у ПАТ «Укрнафта», що мало значний економічний та екологічний ефект.
На найближчий рік планується завершити роботи з переглядання СОУ 74.2-20077720-034:2009 Захист довкілля. Ліквідування забруднень ґрунтів і водних об’єктів нафтою та нафтопродуктами. Правила, у яких будуть враховані результати сучасних наукових досліджень, кращі світові практики тощо.
На подальшу перспективу планую продовжити напрацювання змін до природоохоронного законодавства та інших нормативних актів з охорони навколишнього природного середовища та радіаційної безпеки.

Головне питання, для якого хотілося б знайти рішення.
П. Д. Як гармонізувати відносини природи та людини.

Назвіть головні імена (3-5) у сфері екології, досвідом яких, на ваш погляд, можна пишатися і варто популяризувати.
П. Д. Адаменко Олег Максимович, Журавель Микола Юхимович, Аратовська Євгенія Юріївна.

Закінчіть думку: «якби я був Міністром екології, то в першу чергу розпочав роботу з...»
П. Д.  З вирішення проблем поводження з твердими побутовими відходами та збільшення площ природоохоронних територій

Коли я чую «екологічне підприємство», одразу уявляю...
П. Д.  Безвідходне виробництво дуже необхідної людям екологічної продукції. Невисоку виробничу будівлю з природних матеріалів, яка видніється поміж дерев і розташована на зеленій галявині, з акуратно викошеною травою, підстриженими кущами живого плоту. Енергопостачання здійснюється з альтернативних джерел енергії. Усміхнені і щасливі працівники.

Яке підприємство в світовому масштабі Вам здається найекологічнішим і чому?
П. Д. Будь-яка діяльність призводить до негативного впливу на довкілля. Найменше наносять шкоди довкіллю підприємства зеленої енергетики. Але, мабуть, найекологічнішим буде фермерське господарство з пасікою на узліссі чи у садку.

Моїм колегам я хочу побажати...
П. Д. Мирного неба, чистого довкілля та гармонії з природою. Завжди залишатися Людиною – творінням Природи і її унікальною частиною, а не тільки споживачем!

Як і що потрібно зробити, щоб виховати нове, екофрендлі покоління?
П. Д. В першу чергу нам самим треба стати цим екопоколінням. І тільки особистим прикладом, з пелюшок виховувати цю нову Людину.

 

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!