Наша наступна героїня — Тетяна Євгенівна Кукланова, еколог СЭБ ЧАО «УДП».
Пригадайте день, коли Ви вирішили присвятити себе професії, пов'язаній з охороною довкілля, яким він був? Що вплинуло на рішення?
Т. К. Після закінчення школи, стояло питання про вибір майбутньої професії, з якою хотілося б пов'язати своє життя. Абсолютно несподівано дізналася про професію еколога, не до кінця розуміючи, що ж криється за цим словом. Але вивчення навколишнього середовища і залучення до його охорони та збереження пересилили сумнів, і я вступила тоді ще до Одеського гідрометеорологічного інституту, а закінчила вже Екологічний університет. Проходячи виробничу практику в підрозділі екологічної інспекції, я переконалася, що робота у контролюючих органах не для мене. Тому влаштувалася працювати екологом на підприємстві. З того часу професії не зраджую.
Що в роботі для Вас особисто та для команди є найважчим?
Т. К. Знаходити спільну мову у вирішенні спільних питань і проблем, незважаючи ні на які розбіжності і різні бачення вирішення, і вже тим більше — особисті амбіції. А для цього необхідно перш за все мати знання нормативної бази.
Яке головне досягнення на сьогодні та яка мета на найближчі рік, 5 років і 10-ліття?
Т. К. Чим більше працюю, тим частіш розумію, що нема межі для досконалості. Допускаю зміну галузі. Робота еколога на різних підприємствах завжди має свої нюанси. На сьогоднішні у мене є можливість порівняти специфіку роботи у картонно-паперовій галузі і галузі водного транспорту (вантажних і пасажирських перевезень), а також в органах місцевого самоврядування.
Головне питання, на яке хотілося б знайти рішення.
Т. К. Баланс між технологічним прогресом і збереженням первісного вигляду природи, мінімізація антропогенного впливу.
Закінчіть думку «якби я була Міністром екології, то в першу чергу розпочала роботу з...»
Т.К. ... приведення нормативної бази до реальності, уточнення термінів, стандартів професіоналами від екології.
Коли я чую «екологічне підприємство», одразу уявляю...
Т. К. Підприємство будь-якої галузі і роду діяльності, що здійснює мінімальний вплив на навколишнє середовище.
Моїм колегам я хочу побажати...
Т. К. Безаварійної роботи, чіткої законодавчої бази, керівників, які розуміють, що екологи потрібні не тільки під час перевірок. І, відповідно, гідне матеріальне оцінювання праці.
Як і що потрібно зробити, щоб виховати нове, екофрендлі покоління?
Т. К. Я завжди була і буду переконана, що дітям треба з самого дитинства прищеплювати любов до природи, до навколишнього середовища, виховувати повагу до всіх форм життя. Перш за все — своїм прикладом. Так я виховую свого сина. Але досить часто доводиться спостерігати, що діти показують приклад своїм батькам. Це просто надихає. До того ж — із задоволенням беру участь у загальношкільних міських заходах, присвячених різним екологічним датам, де можна безпосередньо з дітьми поділитися своїм досвідом і знаннями. Вони, як губки, вбирають інформацію, особливо ту, яка подається з ентузіазмом у цікавій формі. Адже за ними майбутнє не тільки нашої країни, а й усієї планети.
Яке підприємство у світовому масштабі Вам здається найекологічнішим і чому?
Т. К. Не можу відповісти на це питання. Іноді все не таке, яким здається на перший погляд. Підприємство може виробляти екологічно «дружню» продукцію, але використовує не зовсім «дружні» технології або залишає відходи виробництва, які можуть вкрай негативно впливати на навколишнє середовище.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»