Бліц-інтерв’ю

Повернутися до переліку бліц-інтерв’ю

Юлія Муха

«Екологія підприємства» запускає новий проект: «Бліц-інтерв’ю з екологом» — цикл бліц-інтерв’ю з екологами з усієї України, задля знайомства з кожним та подальшого створення дієвої професійної спільноти.

Наша наступна героїня — Юлія Володимирівна Муха, директор НВЦ ТЕХНОЕКОС.

Пригадайте день, коли Ви вирішили присвятити себе професії, пов'язаній з охороною довкілля, яким він був? Що вплинуло на рішення?
Ю. М. Це було дуже давно. Я спочатку працювала технологом на очисних спорудах. Коли нам вдалося вивести їх на потрібний режим для того, щоб стоки стали нормативно очищеними, приїхали перевіряючі інспектори. Після цього мені запропонували перейти в екологічну секцію. І я погодилася.

Що в роботі для Вас особисто та для команди є найважчим?
Ю. М. Ми залежимо не тільки від підприємств, якім потрібні наші послуги, а й від державних органів. Тому деякі невідповідності та зміни у законодавстві впливають на нашу діяльність. Потрібно розробити документи так, щоб все відповідало дійсності і було актуальним. Ну і, відповідно, задовольнити свого покупця.

Яке головне досягнення на сьогодні та яка мета на найближчі рік, 5 років і 10-ліття?
Ю. М. Збільшення кількості замовників. І постійні клієнти – якщо вони є, це означає, що ми надаємо послуги якісно.

Головне питання, на яке хотілося б знайти рішення.
Ю. М. Хочеться збільшити зарплатню співробітникам. Ми вже працюємо у напрямку оцінки впливу на довкілля. Але хотілося би, щоб нарешті прийняли законодавство про інтегрований дозвіл.

Назвіть головні імена (3-5) сфери, досвідом яких, на ваш погляд, можна пишатися і варто популяризувати.
Ю. М. По роботі довелося побувати на німецьких підприємствах, і вони мене вразили. Там абсолютно немає відходів – усе сортується та переробляється. У нас же – завалені звалища. Ми часто беремо різні довідки озонових концентрацій, при цьому маючи 1-2 пости у місті. У Німеччині на маленьке містечко виміри знімаються по кілька разів на день і для цього є всі умови. Існує величезна безкоштовна бібліотека фонових концентрацій, кліматичних характеристик - користуватися можуть усі бажаючі. Навіть ті, хто займається проектними роботами. Вразило ставлення німців до окремих підприємств, котрі особливо впливають на навколишнє середовище. У нас же – для всіх одні й ті ж технологічні вимоги – від малих підприємств до великих.

Закінчіть думку «якби я була Міністром екології, то в першу чергу розпочала роботу з...»
Ю. М. Переглянула б законодавчу базу. Законодавство дуже роздуте, багато органів влади, котрі повторюються. Такий штат не потрібен - від цього екологія не покращиться.

Моїм колегам я хочу побажати...
Ю. М. Постійно підвищувати свій професійний рівень. Завжди мати роботу і гідну зарплатню. Усвідомлювати важливість того, що ти робиш.

Як і що потрібно зробити, щоб виховати нове, екофрендлі покоління?
Ю. М. Ще з дитячого саду необхідно починати навчати дітей, як поводитися з навколишнім середовищем, природою, відходами, тим же сміттям! І тоді, можливо, чогось у цьому напрямку і досягнемо. Ми вже скільки років над цим працюємо. І до сих пір у нас немає сортування сміття – це ж найелементарніше. І корінь цієї проблеми – небажання місцевої влади кожного міста окремо.

 

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!