Новини

Повернутися до переліку новин

Мінприроди виділить кошти для реконструкції очисних споруд Бортницької станції аерації

Уряд Японії ухвалив рішення виділити Уряду України кредит у розмірі 110 мільярдів Єн, що є еквівалентом 1,1 мільярда доларів США для реалізації проекту комплексної реконструкції очисних споруд Бортницької станції аерації.

Зазначений кредит розрахований на 40 років під 0,1% з можливістю відстрочки платежу на 10 років, що є надзвичайно вигідним для України. Українській стороні необхідно забезпечити співфінансування проекту. За умовами кредиту до кінця року має бути здійснено підготовку позицій усіх сторін до підписання кредитної угоди між урядами Японії та України для подальшої її ратифікації Верховною Радою України.

На виконання рішення Уряду Міністерство екології та природних ресурсів України ухвалило рішення співфінансувати проект реконструкції очисних споруд Бортницької станції аерації за рахунок Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, головним розпорядником коштів якого є Мінприроди.

Для отримання кредитних ресурсів Уряду Японії на реалізацію проекту реконструкції Бортницької станції аерації українська сторона повинна профінансувати підготовчі роботи, передбачені п’ятим пусковим комплексом, загальна вартість якого становить 392,4 млн. гривень, в тому числі у 2014 р. – 109,0 млн. гривень.

Питання вирішення проблеми фінансування проекту «Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації» буде розглядатися 27 червня 2014 р. на засіданні Урядового комітету з питань соціально-економічного розвитку та з питань міжнародного співробітництва за участю заступника Міністра екології та природних ресурсів України – керівника апарату Олександра Настасенка.

Мінприроди сподівається на швидке проходження усіх регламентних процедур для ухвалення рішення Уряду щодо забезпечення належного фінансування цього проекту.

Міністр екології та природних ресурсів України Андрій Мохник, коментуючи дане питання, зазначив: «Нинішня ситуація на Бортницькій станції аерації загрожує небезпекою забруднення Києва та всього басейну Дніпра, тому реконструкція Бортницької станції аерації є питанням, важливим не лише для столиці, але й для всієї України».

Міністерство екології та природних ресурсів України

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!