Новини

Повернутися до переліку новин

Оповиті легендами Карпати. 10 найвищих вершин

Вершини українських Карпат приваблюють туристів з різних куточків світу. Неможливо забути ці гори – стрімкі кам'янисті, порослі ялівцем, засніжені, оповиті ранковим серпанком, які містять дивовижні таємниці і славляться легендами.

Пропонуємо ТОП-10 Карпатських вершин, 9 з них розтяглись ланцюгом по Чорногірському хребту, і лише одна лежить поза його межами, – повідомляє blog.karpaty.
Брецкул (Брескул)

Перша у списку: гора Брецкул. Висота – 1911 м. Знаходиться біля Говерли і має куполоподібну форму, через що, вірогідно, і отримала таку назву: від гуцульського наріччя «брецкул» – «набряклий», «випуклий». Корисно знати: неподалік вершини є однойменне озеро.

Туркул

автор фото Андрій Майовський

автор фото Андрій Майовський

Як і Брескул, гора належить до масиву Чорногори. Висота – 1933 м. Розташована на межі Закарпатської та Івано-Франківської областей. Вершина Туркулу має трикутну форму, а з самісінької маківки відкривається дивовижний краєвид на Чорногірський хребет. Біля Туркулу також є прісна водойма – озеро Несамовите, одне з найвідоміших карпатських озер.

Піп Іван Мармароський

автор фото Олександр Котенко

автор фото Олександр Котенко

Мармароси – унікальний високогірний масив, геть не схожий з Чорногорою. Недарма цю місцину називають «гуцульськими Альпами»: різко розчленовані схили, гострі скелясті виступи, численні обриви і значні перепади висот українським Мармаросам і європейським Альпам надають схожості.

А ще в Україні два Піп Івани. Той, що лежить у Мармароському масиві на Закарпатті зветься Піп Іван Мармароський і має 1936 м заввишки. Вершина на вигляд пірамідальна, зі стрімкими уривчастими схилами.

Менчул

автор фото Stas Picoon

автор фото Stas Picoon

Менчул – гора, розташована на межі Закарпаття та Івано-Франківщини. Висота – 1998 м. Схили Менчула пологі.

Цікавий факт: У 2009 році одна з громадських організацій Івано-Франківська збиралась штучно збільшити гору на 2.5 метри, аби та увійшла до списку українських гір-двотисячників. Плани-планами, а Менчул, як і раніше, має 1998 м:-)

Ребра

автор фото Євген Новосад

автор фото Євген Новосад

Гора Ребра – найнижчий з карпатських двотисячників, заввишки має 2001 м. Колись тут пролягав польсько-чехословацький кордон, про що й досі свідчать рештки колючого дроту, окопи, марковані стовпчики на хребті.

Гутин Томнатик

автор фото yAnTar

автор фото yAnTar

Гутин Томнатик – наступний двотисячник Чорногори. Висота вершини – 2018 м. Знаходиться гора в Рахівському районі, що на Закарпатті. Є частиною Карпатського біосферного заповідника. По дорозі на Гутин Томнатик можна зайти на Бребенескул – найвисокогірніше озеро України.

Петрос

автор фото Петро Ярміш

автор фото Петро Ярміш

Петрос – «грозова гора», одна з найбільш відвідуваних вершин Карпат, і одна з найбільш небезпечних. Висота – 2020 м. Петрос стоїть одразу за Говерлою, гори розділяє глибока і довга сідловина, що робить Петрос ледь чи не окремо стоячою вершиною. Гора часто окута хмарами, у вершину нерідко б'ють блискавки, а шалений штормовий вітер скручує металеві обереги, встановлені на ній, у спіраль.

Піп Іван Чорногірський (Чорна Гора)

автор фото Володимир Мартинюк

автор фото Володимир Мартинюк

Другий Піп Іван – Чорногорський, гору заввишки 2028 м також нерідко називають Чорною Горою чи Білим Слоном. І та, і інша назви мають право на існування: на світанку схили Піп Івану і правда стають вугольно чорними, а «Білим Слоном» вершину звуть через величезну кам'яну обсерваторію, розташовану на ній. Особливо мальовничим Піп Іван стає взимку, коли сніги огортають обсерваторію. Заночувати по дорозі на Піп Іван можна на тихому озері Марічейка, що знаходиться у гущавині лісу попід вершиною.

Бребенескул

автор фото Руслан Романюк

автор фото Руслан Романюк

Бребенескул – друга за висотою вершина Карпат. Висота – 2032 м. Схили гори круті та кам'янисті. Часто сніг на них лежить аж до літа. У котловині між г. Бребенескул та г. Гутин Томнатик розташоване високогірне озеро Бребенескул.

Говерла

автор фото Роман Михайлюк

автор фото Роман Михайлюк

Говерла – найвища вершина України. Її висота становить 2061 м над рівнем моря. Один з найпопулярніших туристичних об'єктів у Карпатах. Назва у перекладі з угорської мови означає «снігова гора». На вершині встановлений кам'яний монумент у формі тризуба та закладено капсули із землею з усіх областей України. 

Джерело: zik.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!