Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Надайте, будь ласка, роз’яснення щодо плану управління відходами (ст. 53 ЗУ «Про управління відходами»). Який термін розробки і хто його має погоджувати?

Відповідає на запитання:

Яна Самолова, екологиня, інженерка-хімікиня

 За Порядком розроблення планів управління відходами підприємств, установ та організацій, затвердженого наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 09.08.2024 р. № 1003 (далі – Порядок), у пункті 1 розділу І Порядку визначено механізм розроблення, погодження, затвердження та внесення змін до планів управління відходами підприємств, установ та організацій.

Пункт 1 розділу ІІ Порядку:

План управління відходами розробляється на п’ять років та затверджується розпорядчим документом такого підприємства, установи та організації.

Розроблення та затвердження плану управління відходами здійснюється підприємствами, установами та організаціями протягом 6 місяців з дня набрання чинності цим Порядком.

За ДСТУ 4163:2020, пункт 5.24:

Візою оформлюють внутрішнє погодження документів.

Перелік посадових осіб, які повинні завізувати документ, визначає його виконавець, виходячи зі змісту цього документа…

Оскільки плани управління відходами підприємств, установ та організацій мають містити дані про обсяги, місця утворення відходів за останні 5 років із зазначенням коду та виду відходів і прогнозні обсяги утворення відходів на 5 років, які розраховуються відповідно до питомих і граничних показників утворення відходів у технологічних процесах, а також описи систем збирання і способу перевезення, об’єктів оброблення, цільових показників із запобігання та зменшення обсягів утворення і заходи для їх досягнення, заходів із підвищення рівня обізнаності щодо обов’язків і знань, які передбачено відповідними кваліфікаційними характеристиками, додержання правил і норм охорони праці, санітарно-гігієнічних вимог і вимог пожежної та техногенної безпеки, управління відходами, джерела фінансування виконання планованих заходів, то це і потрібно використовувати для визначення осіб, які погоджуватимуть.

Наприклад, дані останніх 5 років мають збігатися з даними бухгалтерії за цей період, а прогнозні на 5 років – опрацьовані з технологом та економістом.

Також це може бути юрист, інженер з охорони праці й особа, відповідальна за забезпечення пожежної безпеки, адже відходи можуть бути небезпечними та легкозаймистими.

Отже, розроблення плану управління відходами здійснюється підприємствами, установами й організаціями протягом 6 місяців із дня набрання чинності Порядком, а осіб, які погоджують, визначають за інформацією, що туди вносять, і особливостями підприємства: розташування, наявні та прогнозовані відходи, штатний розпис і призначені відповідальні особи.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!