"Днями завершилася ліквідація старого могильника радіоактивних відходів на Житомирщині, який дістався нам у спадок від «мирного» Радянського Союзу.
На об'єкті проходило обслуговування ядерних боєприпасів. Тобто об’єкт серйозний як стратегічно, так і щодо потенційно негативного впливу на довкілля та життя людей. Невидимий ворог, площею 60 на 60 кв.м, - повідомив на своїй сторінці у соцмережі Міністр екології таа природних ресурсів України Остап Семерак.
Свого часу для приведення території сховища в екологічно безпечний стан Кабміном України було підписано імплементаційну угоду з НАТО, і розпочалася реалізація пілотного проекту з вилучення радіоактивних відходів зі сховища «Вакуленчук». Завдяки нашим міжнародним партнерам, проект було реалізовано в чітко визначний час із дотриманням екологічних вимог та правил радіаційної безпеки.
Сьогодні про могильник «Вакуленчук» на рекультивованій території нагадує хіба що оновлений родючий шар грунту та висаджені дерева. Жити місцевому люду там стало точно безпечніше. Проект успішно пройшов екологічний аудит і оцінку впливу на довкілля та отримав підтримку в органів місцевої влади, а найголовніше - місцевої громади.
Дякую представникам НАТО за підтримку і співпрацю у цьому напрямку. Розраховую на подальшу співпрацю, оскільки на території України залишаються ще кілька об'єктів, які вже включені до переліку для проведення радіаційного обстеження і подальшої ліквідації. Насправді «Вакуленчук» - успішний приклад і чудова можливість показати наскільки ефективно і якісно ми можемо працювати з НАТО в найширшому безпековому сенсі".
Джерело: www.1.zt.ua
Завжди актуальні матеріали в журналі «Екологія підприємства» |
Придбати видання |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»