28 серпня 2017 року в Одесі відбулася церемонія відправлення у відкрите море команди експертів Чорноморських досліджень-2, очолюваної Віктором Коморіним, українським науковцем і директором Українського наукового центру екології моря. Експерти вивчатимуть стан моря. Таке дослідження проводять за підтримки Проекту ЄС ПРООН «Посилення екологічного моніторингу Чорного моря» (EMBLAS-II) уже вдруге.
Маршрут найбільшого науково-дослідного судна «Маре Нігрум» — від Одеси до Батумі та у зворотньому напрямку до Констанци.
За словами заступника Міністра екології та природних ресурсів з питань європейської інтеграції Миколи Кузя, експедиція має встановити «стан здоров’я» Чорного моря за різними дескрипторами: від кількості морських ссавців та морського сміття до різноманіття бактерій на глибині 2 км у відкритому морі. Він наголосив, що для визначення екологічного стану моря застосовують розроблені та випробувані європейські методології.
Представники проекту ЄС ПРООН «Посилення екологічного моніторингу Чорного моря» упевнені, що нова науково-дослідна програма покаже, наскільки Чорне море забруднене морським сміттям і чи зможе воно самоочиститись та дозволить отримати дані про підводне життя. До того ж, буде встановлено список морських жителів за їх ДНК, розчиненого у воді.
Нагадаємо, шо оцінка стану Чорного моря є вимогою Рамкової Директиви з морської стратегії ЄС, яка увійшла до переліку екологічних Директив в Угоді про асоціацію Україна-ЄС.
Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»
Придбати журнал «Екологія підприємства» Придбати вигідний комплект журналів Придбати електронний журнал «Екологія підприємства» |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»