Розвиток біоенергетики – це не лише дієва відповідь газовій залежності, а й точка росту української економіки. За статистичними даними, за останні 3 роки в країні введено майже 1,7 ГВт потужностей, що генерують тепло «не з газу». Про цей напрямок розвитку спілкувалися у ході конференції «Енергія з біомаси», організованій Біоенергетична Асоціація України. Фактично, ці 400 млн євро інвестицій вкладено в енергонезалежність країни, створення ринку місцевих видів палива, активізацію малого та середнього бізнесу, підвищення зайнятості населення! Законодавчою перемогою цього року став прийнятий стимулюючий тариф для виробників тепла «не з газу». Тепер він становить 90% від «газового» тарифу. Також чимало позитивних реформ в «чистій» електрогенерації. Тим часом, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України не зупиняється на досягнутому. Агентство разом з Проект USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" та Біоенергетичною асоціацією України розробляє стратегію розвитку ринку твердого біопалива в Україні за зразком передових країн Європи та світу. Серед нових законодавчих ініціатив - законопроект щодо розвитку виробництва та використання на транспорті рідкого біопалива. Документ передбачає встановлення обов'язкових квот щодо вмісту біокомпонентів в обсязі реалізованого моторного палива. Вже найближчим часом очікується реєстрація зазначеного законопроекту у Парламенті. У тому, що країна тримає чіткий курс на енергонезалежність запевнив в.о. голови Комітет ВРУ з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Aleksandr Dombrovskyy. Так, обсяг виробництва тепла з біомаси в енергетичному секторі деяких країн світу складає більше половини. Це Швеція, Данія, Литва. Україна теж має створити такі законодавчі інструменти, щоб бути в тренді та використовувати значний ресурсний потенціал країни. Значний розвиток біоенергетики також передбачено новою Енергетичною стратегією України до 2035 року. До 2035 року частка енергії з біомаси, біопалив та відходів має зрости у 5 разів порівняно з 2015 роком: з 2,1 млн т н.е. до 11 млн т н.е.», - підкреслив Georgii Geletukha та додав, що для досягнення мети передбачається не акцентувати увагу на деревній біомасі, а в рази збільшити використання відходів сільського господарства. Крім цього, Г. Гелетуха повідомив, що виробництво тепла з відновлюваних джерел у 2035 році може становити щонайменше 40%. Ціль амбітна, але з огляду на досвід країн ЄС цілком досяжна. Для цього урядовці, парламентарі, фахівці Держенергоефективності та експерти працюють над створенням нових механізмів, які стимулюватимуть залучення інвестицій у цю сферу. Надавати допомогу у цьому питанні готові Нідерланди. Досвідом розбудови ринку біопалива поділилися іноземні експерти у ході Нідерландсько-українського форуму “Ринок біопалива в Україні: крок назустріч енергетичній незалежності”.
Важливо! Видання «Екологія підприємства» інформаційно підтримало міжнародну конференцію. А вже у № 10 журналу читайте матеріал: "Біоенергетика замість газу? Про біоенергетичний комплекс з переробки твердих і рідких побутових відходів «Розмарин»
Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»
Придбати журнал «Екологія підприємства» Придбати вигідний комплект журналів Придбати електронний журнал «Екологія підприємства» |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»