Роздільний збір сміття розпочато у 820 містах України, проте підприємства продовжують закупати вторсировину із-за кордону.
Про це під час прес-конференції в «Укрїнформі» розповів голова Української пакувально-екологічної коаліції «УкрНЕК» Володимир Слабий.
Він підкреслив, що впровадження збору роздільного сміття в Україні ще недосконале. Причина тому — у Верховній Раді ще досі не ухвалено низки законопроектів, які б розв’язали підприємцям руки. Наприклад, у деяких містах передбачено сортування сміття, але дуже мало умов для тих, хто згоден утилізувати або переробляти вторсировину. За кордоном до таких питань підходять системно, аж до окремого фінансування цільових програм з державного бюджету.
«Нам також потрібно зробити системний підхід, такий як і у Європі», — наголосив Володимир Слабий.
Окрім цього вже зараз важливо проводити роз’яснювальні бесіди з українцями — розповідати, як і що в Україні переробляється, зауважили експерти.
За словами голови громадської організації «Друге життя» Сергія Волкова, до них часто звертаються з проханням вирішити ті чи інші питання з відходами та сміттям.
Представник Асоціації «Український екологічний альянс» Олег Костюшко підкреслив, що вторсировини в Україні достатньо. Але майже весь ресурс закопують у землю, бо поки що збирання роздрібного вітчизняного сміття — це лише імітація.
«Сміття потрібно не тільки зібрати, а ще й утилізувати і переробляти — а держава цим майже не займається, бо нема ні коштів, ні відповідних програм. Тож ввозимо вторсировину з-за кордону. І нам вона обходиться дешевше, аніж вітчизняна. Якщо налагодити систему, то ми і в Україні зможемо вирішити питання зі сміттям та не витрачати кошти на закупівлю у Європі», — говорить він.
За словами голови виробничо-екологічного об’єднання «Укрвторма» Петра Семка, регіони України, особливо промислові, потребують роздільного збору сміття.
«Міністерство екології має найближчим часом ухвалити законопроекти, які поліпшать ситуацію зі сміттям та вторсировиною», — підсумував він.
Експерти відзначили, що українська вторсировина за якістю набагато краща, аніж європейська. Якщо Україна сама себе забезпечить таким ресурсом у повному обсязі, то гроші будуть курсувати у межах держави — і тоді не буде потреби витрачати їх за межами країни.
Джерело: редакція журналу «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»