Щорічно, починаючи з 2001 року, 22 травня відзначають Міжнародний день біологічного різноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в 1995 році.
Біологічне різноманіття нараховує майже 9 мільйонів видів, з яких описана науковцями лише п’ята частка. Це все різноманіття життя на планеті, яке сьогодні стрімко скорочується. Вимирають рослини, зникають тварини і ліси. За словами дослідників, щогодини Земля втрачає 3 види живих організмів, тобто майже 30 000 на рік. У великій мірі причина цього – активна діяльність людини.
Подальша доля біологічного різноманіття видів на нашій планеті вимагає турботи. Тому в 1992 році на Конференції ООН з навколишнього середовища і сталого розвитку, яка пройшла в Ріо-де-Жанейро, була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття, яку підтримали близько 200 держав. Цілі, яких прагнуть досягти країни-учасниці Конвенції: збереження живих організмів і екосистем, стале використання компонентів біологічного різноманіття та отримання вигод від використання генетичних ресурсів.
Головне завдання цього Дня – звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори і фауни.
Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічного різноманіття:
Для захисту генетичних ресурсів, видів і екосистем потрібні термінові і рішучі дії. Одним із способів боротьби за збереження різноманітності життя на нашій планеті є охорона рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, а також дбайливе ставлення до природи.
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»