Щорічно 15 травня відзначають Міжнародний день захисту клімату. З метою привернути увагу людства до проблеми його зміни.
Основною причиною кліматичних змін є використання викопного палива та неефективне споживання енергії, що виробляється. Парникові гази, що утворюються внаслідок діяльності людини, викликають посилення парникового ефекту. А надмірна кількість газів, які утворюються в результаті діяльності ТЕЦ, транспорту, сільського господарства, промисловості, а також лісових пожеж, утримують сонячне тепло у нижніх шарах атмосфери, не даючи йому повертатись до космосу.
Уперше підвищення концентрації парникових газів в атмосфері обговорювалося на світовому рівні в 1992 році на Саміті Землі в Ріо-де-Жанейро. Представники понад 180 країн світу підписали Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату.
Україна була серед країн-лідерів, які підписали та ратифікували Паризьку кліматичну угоду.
Водночас зазначаємо, що Україна стала 9 країною світу, яка розробила Стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року та направила до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.
Кожен із нас, вже на сьогоднішній день повинен розуміти всю глобальність питання та на своєму рівні вживати заходів. Якщо ми не розпочнемо активно діяти, то незабаром наблизимось до тієї межі, коли глобальну зміну клімату зупинити буде вже неможливо і наше життя у майбутньому буде під загрозою.
Джерело: ECOBUSINESS Group
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»