Водокористувачами в Україні можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи.
Водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.
Первинні водокористувачі — це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.
Вторинні водокористувачі (абоненти) — це ті, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їхні системи на підставі договору про водопостачання (постачання води) та/або про водовідведення без отримання дозволу на спеціальне водокористування.
Вторинні водокористувачі здійснюють скидання стічних вод у водні об’єкти на підставі дозволів на спеціальне водокористування.
Забір та використання води із каналів, водогонів (водопроводів) міжбасейнового та внутрішньобасейнового перерозподілу водних ресурсів здійснюються на підставі дозволу на спеціальне водокористування та договору про водопостачання (постачання води), укладеного з підприємствами та організаціями, які забезпечують перекидання води у маловодні регіони. Перелік підприємств та організацій, які забезпечують перекидання води у маловодні регіони, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Про основні права та обов’язки водокористувачів дізнайтеся під час вивчення модуля «Охорона і раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів» у складі курсу підвищення кваліфікації «Екологічне право. Екологічна безпека. Вищий рівень». Також модуль передбачає вивчення таких питань:
1. Водні ресурси як об’єкт правової охорони
2. Основні засади водокористування.
2.1. Порядок отримання дозволу на спеціальне водокористування
2.2. Користування водними об'єктами на умовах оренди
2.3. Підстави для припинення права спеціального водокористування
3. Юридична відповідальність за порушення водного законодавства
4. Перелік нормативних актів у сфері використання вод
5. Судова практика у сфері використання вод
6. Шаблони, зразки документів
7. Листи, роз’яснення органів державної влади у сфері використання вод
Програмою курсу передбачено ознайомлення з документами для еколога у сфері охорони водних ресурсів, з переліком директив ЄС у сфері водокористування та нормативів і стандартів у сфері водокористування.
Курс складається з модулів, які охоплюють загальні основи екологічного права та окремі аспекти правового регулювання природокористування
Старт курсу: 26 жовтня
Встигніть приєднатися до останньої групи 2020 року по старій вартості – 4400 грн за особу
Знижка для членів ПАЕУ – 10%
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»