Про це заступник міністра екології та природних ресурсів Світлана Коломієць сказала, коментуючи оприлюднений проект Закону України «Про відходи» в новій редакції.
«Україні потрібна «сміттєва» революція, як свого часу це відбулось в Польщі. У нас налічується 6 тис. сміттєзвалищ і полігонів, це понад 9 тис. га. З них перевантажених - 16%, не відповідають нормам екологічної безпеки -19%. Масштаби шкоди для довкілля та здоров’я людей колосальні», - говорить Світлана Коломієць.
Вона зазначила, що законопроект, розроблений робочою групою міністерства, враховує ключові європейські підходи. Зокрема, щодо запровадження системи довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях, створення Національного переліку відходів та низку інших.
Основним його стрижнем є запровадження вимог, спрямованих на попередження утворення відходів, розширення вторинного використання ресурсів та утворення системи їх переробки. Крім цього, законопроектом передбачено врегулювання питань здійснення господарської діяльності у сфері поводження з відходами. Так, планується максимальне спрощення отримання документів дозвільного характеру в даній сфері.
«За різними оцінками, у нас переробляється лише 3 - 8% відходів, тоді як у країнах ЄС - понад 60%. На вітчизняні звалища потрапляє близько 95% твердих побутових відходів, у тому числі небезпечні. І потрапляють вони туди без будь-яких проміжних ланок», - зауважила Світлана Коломієць та додала, що в Україні немає ні налагодженої системи роздільного збору сміття, ні системи поводження з відходами як у всій Європі, де на першому місці стоїть запобігання утворенню відходів. Далі йде підготовка до повторного використання, потім переробка і тільки як останній крок - захоронення на звалищах. Саме тому Закон «Про відходи» - це перший принциповий крок у створенні в Україні цивілізованої системи поводження з відходами.
Також, вона проінформувала, що прийняття нової редакції Закону «Про відходи» є необхідною умовою повноцінної імплементації Директиви 20087/98/ЄС про відходи, а також виконання Угоди про асоціацію з ЄС.
«Сподіваємося, парламентарі врахують всі плюси від прийняття документу та дадуть старт «сміттєвій» революції в Україні. А поки міністерство запрошує всіх небайдужих долучатися до публічного обговорення документу, висловлювати свої думки та пропозиції», підсумувала Світлана Коломієць.
Ознайомитись із повним текстом проекту Закону можна за посиланням: http://menr.gov.ua/normbaza/regulatory/555-povidomlennia-pro-opryliudnennia
Довідково: за даними Держкомстату загальний обсяг відходів, накопичених у спеціально відведених місцях чи об'єктах на кінець 2014 року склав 11,5млрд т. Протягом 2014 року в Україні утворилося 343,5 млн т відходів. З них оброблено (перероблено) 197, 3 тис. т, видалено у спеціально відведені місця та об'єкти - 224,3 млн т.
Джерело: Мінекології
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»