На адресу Ecobusiness Group щодня надходять звернення від суб’єктів господарювання. Експерти допомагають знаходити рішення.
Еколог нашого підприємства вважає, що відповідно до ВДЕЕ вказані заходи повинні виконуватися на наступному етапі, до якого підприємство ще не перейшло. Крім того, з цього ж питання два роки назад вже був судовий позов від ДЕІ і рішення суду було на користь нашого підприємства.
Відповідь: висновок державної екологічної експертизи не може встановлювати терміни виконання природоохоронних заходів, він оцінює відповідність проєктних рішень вимогам природоохоронного законодавства. Це хибна думка. Інспектор не може тлумачити Робочий проєкт. Проектні рішення та заходи щодо їх реалізації знаходять своє відображення в Робочому проєкті (пояснювальній записці, графічних матеріалах тощо), який розроблено сертифікованим проєктувальником (ГІПом).
Інспектори з ОНПС мають повноваження досліджувати виконання природоохоронних заходів, передбачених Проєктом, а не їх встановлювати. Факти, викладені в Акті перевірки, який підписано керівництвом без зауважень (величезна помилка), знайшли своє формальне відображення в адміністративному позові. Предмет позову аналогічний попередньому позову, відносно якого Дніпропетровським окружним адміністративним судом у справі №804/5455/17 прийнято Рішення від 20 грудня 2017 року , яке не оскаржувалося в апеляційному порядку та набуло чинності 13.03.2018. Вказаним судовим рішенням відмовлено ДЕІ у вжитті заходів реагування у вигляді зупинення діяльності ПП «Хелп» через невиконання вимог висновку ДЕЕ щодо 1 черги Робочого проєкту пл. 2,5 га. Таким чином, вимоги ДЕІ, викладені в Адміністративному позові, є протиправними.
Якщо все ж виявиться, що підприємство повинно було вже виконати заходи, які на сьогодні є невиконаними: чи втрачає внаслідок цього ВДЕЕ свою силу?
Відповідь: Це питання досліджувалося Дніпропетровським окружним адміністративним судом у справі №804/5455/17. Мною наголошувалося про чинність висновку державної екологічної експертизи. Крім того, Рішенням суду у справі №804/5455/17 від 20 грудня 2017 року, яке не оскаржувалося в апеляційному порядку та набуло чинності 13.03.2018 року, фактично підтверджено чинність висновку державної екологічної експертизи. Акт перевірки ДЕІ не призводить до анулювання висновку ДЕЕ №41.
Якщо висновок втрачає свою силу: чи по винне підприємство проводити Оцінку впливу на довкілля (ОВД) з метою отримання позитивного Висновку ОВД?
Відповідь: Рішенням суду у справі №804/5455/17 від 20 грудня 2017 року, яке не оскаржувалося в апеляційному порядку та набуло чинності 13.03.2018 року, фактично підтверджено чинність висновку державної екологічної експертизи реалізації проекту 1 черги пл. 2,5 га. Проводити процедуру ОВД планованої діяльності 1 черги пл. 2,5 га без зміни параметрів Проєкту неможливо через наявність документа дозвільного характеру – позитивного Висновку ДЕЕ.
Якщо підприємство повинне отримувати Висновок ОВД, то відповідно до критеріїв його необхідно отримувати в Департаменті екології та природних ДОДА або у Міністерстві екології?
Відповідь: Міндовкілля України.
Яке Ваше бачення: як підприємству оптимально розв′язати ситуацію, що склалася?
Відповідь:
Консультацію підготував експерт, заслужений природоохоронець України Іван ПАЛАМАРЧУК
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»