Підприємство є вторинним водокористувачем, отримує воду з водозабірних споруд первинного водокористувача та скидає стічні води в їх систему на підставі договору. Чи має підприємство вести журнали ПОД-11 і ПОД-13?
Відповідь: Здійснення первинного обліку використання води є обов’язковим, проте підприємство може здійснювати його у довільній формі.
Зобов’язання водокористувачів, у т.ч. і вторинних, щодо здійснення обліку водокористування, передбачені ст. 44 Водного кодексу України (далі — ВКУ). Зокрема, водокористувачі зобов’язані здійснювати засобами вимірювальної техніки, у тому числі автоматизованими, облік забору та використання вод. При цьому, згідно зі ст. 98 ВКУ забороняється введення в дію підприємств, цехів, агрегатів, комунальних та інших об’єктів, не забезпечених пристроями та необхідною вимірювальною апаратурою, що здійснює облік об’ємів забору і скидання води.
Також необхідність ведення первинного обліку забраної та скинутої води повинна бути передбачена договором з первинним водокористувачем.
Наказ, яким затверджено форми ПОД-11 та ПОД-13, втратив чинність
Отже, здійснення первинного обліку використання води, є обов’язковим. Типові форми первинного обліку з використання води: ПОД-11 «Журнал обліку водоспоживання (водовідведення) водовимірювальними приладами та обладнаннями» та ПОД-13 «Журнал обліку якості зворотних вод, що скидаються» були затверджені наказом Державного комітету статистики України від 27 липня 1998 року № 264, який втратив чинність з 1 квітня 2016 року.
На сьогодні затверджені на рівні нормативного документа форми первинного обліку з використання води відсутні. Таким чином, ведення первинного обліку за формами ПОД-11 та ПОД-13 є необов’язковим, підприємство може здійснювати первинний облік води у довільній формі.
Матеріал є частиною публікації «ТОП-10».
Повна версія — у журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №9, 2020.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»