Міський голова Чорткова v_shmatko@ukr.net |
Людина – найвища цінність
Чортків поставив перед собою амбітне, але цілком реальне завдання – перейти на 100% на відновлювані джерела енергії до 2050 року. І лише за останні п’ять років мені та колективу Чортківської міської ради вдалось зробити чимало на шляху до досягнення цієї мети.
Зокрема підписано ряд міжнародних угод: Європейські ініціативи «УГОДА МЕРІВ – СХІД» (2016), «Мери за економічне зростання» (2017), «ПРООН» (2017), «U-LEAD» (2018), «Фонд E5P» (2018), «НЕФКО» (2017), Німецьке товариство міжнародного співробітництва «GIZ» (2018), Міжнародна організація «350.org».
У рамках Угоди мерів щодо клімату та енергії у Чорткові здійснюється план дій щодо сталого розвитку енергетики та адаптації до кліматичних змін до 2030 року. Серед основних цілей: скорочення викидів СО2 на 30%, збільшення відновлюваних джерел енергії на 2,25%, залучення інвестицій в енергозберігаючі проекти.
Підписаний меморандум з міжнародною кліматичною організацією 350.org-Україна передбачає скорочення споживання енергії в місті, скорочення викопного палива та поступовий перехід енергетичного балансу міста на відновлювані джерела енергії до 2050 року.
Є чимало напрацювань у сфері енергоменеджменту. Зокрема членство в «Асоціації енергоефективних міст України», співпраця з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, прийнято «Положення про матеріальне стимулювання ощадного енергоспоживання бюджетними установами м. Чорткова», проведено енергоаудити у шести бюджетних закладах міста, прийнято «Програму сприяння впровадження відновлюваних джерел енергії жителями міста Чорткова».
У 2021 році у Чортківській міській територіальній громаді є 34 домогосподарства, що виробляють сонячну енергію.
Також у 2020 році реалізовано проект термомодернізації однієї з найбільших шкіл міста – ЗОШ №5. Вартість проекту – 11 млн 808 тис. грн, з яких 8 млн грн. – кредитні кошти від НЕФКО під 3% річних у гривнях, 2 млн 628 тис. грн – грантові кошти фонду E5P, а 1 млн 800 тис. грн – співфінансуння з бюджету громади. Завдяки реалізації проекту споживання теплової енергії у школі зменшилось у 2,5 рази.
На 2021 рік заплановано ще один масштабний проект – термомодернізацію ще однієї школи – ЗОШ №7. Загальна вартість проекту – 22 млн грн. З них 15 млн 250 тис. грн кредитні кошти, грантові кошти Е5Р – 4 млн 500 тис. грн, 2 млн 250 тис. – спів фінансування з місцевого бюджету. В рамках проекту передбачено заміну всіх вікон та дверей, встановлення індивідуального теплового пункту та дахової сонячної електростанції, утеплення даху, фасаду та фундаменту, модернізацію системи вентиляції, повну заміну системи опалення.
Також розроблено проект забезпечення індустріального парку «Chortkiv-WEST» «зеленою» енергією. Територія – 12 га, потужність на рік – 12 716 мВт/г.
У 2019 році встановлено першу електрозаправку у Чортківській громамді потужністю 7 кВт/год. Станом на сьогодні у громаді є 14 користувачів електромобілів.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»