Підприємство з видобутку корисних копалин (кар’єр) має дозвіл на спецводокористування, згідно з яким частину кар’єрної води використовує для пилопригнічення, іншу частину використовує для виробничих цілей. Через недостатню якість води підприємство має намір очищувати воду для виробничих цілей методом зворотного осмосу, під час якого побічним продуктом є більш мінералізовані води. Чи можна використовувати ці води для пилопригнічення технологічних доріг та шляхів, які межують з ріллею, якщо прогнозований рівень їх мінералізації складатиме 5-6 г/л?
Враховуючи, що технологічні дороги та шляхи межують з ріллею, якість очищених стічних вод повинна відповідати критеріям, встановленим ДСТУ 2730:2015 «Захист довкілля. Якість природної води для зрошення. Агрономічні критерії» та ДСТУ 7369:2013 «Стічні води. Вимоги до стічних вод і їхніх осадів для зрошування та удобрювання».
Проте можливість використовувати воду для пилопригнічення технологічних доріг та шляхів, які межують з ріллею, залежить не лише від складу води, а й від фізико-хімічних характеристик ґрунту, рослин, які вирощуються.
Враховуючи викладене, для прийняття нормативно та науково обґрунтованого рішення, рекомендую провести відповідне дослідження щодо визначення складу ґрунтів та можливості використовувати очищені води для пилопригнічення технологічних доріг та шляхів, які межують з ріллею.
Довідково:
Виконавцем таких робіт може бути:
Матеріал є частиною журналу №3, 2021 «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»