Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи є продувний та скидний газопровід джерелом викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря, на який потрібно отримувати дозвіл на викиди?

 Чи є продувний та скидний газопровід (свічки скиду природного газу) газового господарства підприємства джерелами викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря на які потрібно отримувати дозвіл на викиди? Якщо так, то які забруднюючи речовини потрапляють в атмосферу від цих джерел, як вони нормуються?


Відповідь: Природний газ це як правило суміш газоподібних вуглеводнів (метану, етану, пропану, бутану тощо), Основну частину природного газу складає метан (CH4) — до 98 %.

enlightened

Пам’ятайте!
Під час експлуатації газопроводів, газорозподільчих станцій під тиском, технічними проєктами передбачені можливості регулювання тиску в системі через «свічки» та дихальні клапани.
До типових стаціонарних джерел викидів таких об’єктів відносяться: свічка регулятора тиску, свічка запобіжного клапана, дихальний клапан тощо


В результаті діяльності при транспортуванні та зберігання природного газу в атмосферне повітря потрапляють наступні основні забруднюючі речовини: метан та етилмеркаптан.

Нормування гранично допустимих викидів здійснюється на підставі Інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного 
середовища України від 9 березня 2006 року № 108.

Згідно з наказом МОЗ України «Про затвердження гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць» від 14 січня 2020 року № 52 на межі СЗЗ встановлені: 

  • гранично допустима концентрація (максимально разова) етилмеркаптану), — 0,0001 мг/куб. м;
  • ОБРВ метану — 50,0 мг/куб. м.

Матеріал є частиною журналу №3, 2021 «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!