Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи підлягає державному моніторингу підземні води підприємства, що використовуються санітарно-гігієнічні та виробничі потреби сумарно із 3-х скважин 167 м. куб на добу?

 Державний моніторинг підземних вод встановлений умовами дозволу на спецводокористування згідно пп. 7 п. 12 згідно Постанови №758 від 19.09.2018. Вода забирається із 3-х артсвердловин підприємства на задоволення санітарно-гігієнічних та виробничих потреб. Загальний забір води із 3-х артсвердловин становить 167 м. куб на добу. Чи підлягає державному моніторингу підземні води підприємства, що використовуються санітарно-гігієнічні та виробничі потреби сумарно із 3-х скважин 167 м. куб на добу?


Відповідь: Вимоги до організації здійснення державного моніторингу вод регламентовано Порядком здійснення державного моніторингу вод, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 р. № 758 (надалі – Порядок).

У відповідності до п. 5. Порядку, об’єктами державного моніторингу вод є, зокрема, масиви підземних вод (підземні водні об’єкти або їх частини), в тому числі зони (території), які підлягають охороні.

При цьому, Порядком визначено спеціальний суб’єктивний склад державного моніторингу вод. Зокрема, суб’єктами державного моніторингу вод є:

  • Міндовкілля;
  • Держводагентство;
  • Держгеонадра; 
  • ДСНС;
  • ДАЗВ (у зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи).

Суб’єкти, що здійснюють державний соціально-гігієнічний моніторинг, державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, санітарного законодавства, законодавства про охорону, використання і відтворення риби та інших водних живих ресурсів (водних біоресурсів), державний контроль за провадженням рибогосподарської діяльності та в галузі охорони, використання та відтворення водних біоресурсів, безоплатно подають суб’єктам державного моніторингу вод дані, одержані за результатами такого моніторингу або нагляду (контролю), щомісяця до 5 числа.

Держрибагентство надає суб’єктам державного моніторингу вод інформацію про державний моніторинг водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх чаcтинах).

Держгеокадастр подає суб’єктам державного моніторингу вод топографо-геодезичну і картографічну інформацію та геопросторові дані в порядку, визначеному законодавством.

ДКА подає суб’єктам державного моніторингу вод архівну та оперативну аерокосмічну інформацію дистанційного зондування Землі на території України.

Отже, підприємство не належить до суб’єктів державного моніторингу вод. 

Водночас, за п. 7 Порядку для встановлення стану масивів поверхневих та підземних вод, а також стану морських вод можуть використовуватися дані звітності (включаючи державну статистичну звітність), передбаченої законодавством.

Такі дані формуються шляхом подання водокористувачами звітів про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) згідно  Порядку ведення державного обліку водокористування, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України 16.03.2015  № 78.


enlightened

Зверніть увагу!

Враховуючи викладене, дані відображені у формі № 2ТП-водгосп, які використані суб’єктами державного моніторингу вод, можуть бути об’єктом державного моніторингу вод. 


Державний моніторинг вод здійснюється відповідно до затвердженої програми. У випадку включення свердловин Вашого підприємства до програми державного моніторингу масивів підземних вод, вказані свердловини можуть бути об’єктом державного моніторингу вод.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №9, 2021

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!