В умовах дозволу на спецводокористування встановлено здійснювати моніторинг якості зворотних вод та у контрольних точках під час кожного скиду. На підприємстві 3 випуска та 3 точки контролю впливу зворотних вод на водний об’єкт (фонова та 2 точки впливу). Для лабораторних досліджень підприємство за договором залучає атестовану лабораторію. Яким нормативним документом встановлено періодичність контролю зворотних вод та моніторинг водного об’єкту. В проекті ГДС в плані прописано моніторинг не менше 1 разу в квартал. На запит Держводагенство не дає відповіді. Як можливо врегулювати питання періодичності моніторингу, так як дощі йдуть за 1 рік близько 129 днів згідно ДБН, дренажні води практично весь рік. Фінансово важко буде сплатити послуги моніторингу та постійно залучати лабораторію, яка в том числі надає послуги іншим підприємствам.
Зокрема, додатком 1 до Порядку визначено показники та періодичність моніторингу поверхневих вод у розрізі державного суб’єкта моніторингу, показника, періодичності.
Що стосується моніторингу зворотних вод, то відповідно до п. 7 Порядку розроблення нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 вересня 1996 р. № 1100, вміст забруднюючих речовин у зворотних водах, скидання яких нормується, визначається регулярно (не менш як один раз на квартал) водокористувачами за допомогою інструментально-лабораторних вимірювань, у тому числі автоматизованих засобів.
Пам’ятайте!
Мінімальна періодичність моніторингових досліджень є щоквартальною.
Стосовно вимог дозволу на спеціальне водокористування. У відповідності до ст. 44 Водного кодексу України, водокористувачі зобов’язані використовувати воду (водні об’єкти) відповідно до цілей та умов їх надання.
За ст. 55 Водного кодексу України порушення умов спеціального водокористування та охорони вод, стосовно яких центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони і раціонального використання вод та відтворення водних ресурсів, раніше було видано припис про їх усунення із наданням достатнього часу для їх усунення є підставою ля анулювання дозволу на спеціальне водокористування.
Враховуючи викладене, якщо дозволом на спеціальне водокористування передбачено здійснення моніторингу якості зворотних вод та у контрольних точках під час кожного скиду, вказана вимога є обов’язковою для водокористувача.
Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №9, 2021
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»