Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи дозволяє чинне законодавство України суб’єктам господарювання компостувати рослинні залишки на своїй території, якщо вони вважать це доцільним?

 Суб’єкт господарювання отримує скарги від населення з приводу скидання рослинних відходів в яр паркової частини об’єкта ПЗФ (а саме ботанічного саду). У випадку неочищення яру від накопиченого та подальшого скидання, фізична особа має намір скаржитись до перевірних органів. Відповідно до звіту з інвентаризації відходів рослинного походження підприємство не має. Чи дозволяє чинне законодавство України суб’єктам господарювання компостувати рослинні залишки на своїй території, якщо вони вважать це доцільним? Чи має це бути з кимось погоджено?


Відповідь: Відходи рослинного походження (опале листя, мертва деревина тощо) не підлягають включенню до матеріалів інвентаризації, оскільки не утворилися в процесі господарської діяльності суб’єкта господарювання та не є відходами в розумінні ЗУ «Про відходи».

Правилами експлуатації об’єктів поводження з побутовими відходами, які затверджено Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 04.05.2012 № 196 виділено розділ компостування відходів:

V. Експлуатація об’єктів перероблення органічної складової, що є у складі побутових відходів:

5.1. На об’єкти перероблення органічної складової, що є у складі побутових відходів, мають прийматися окремо зібрана органічна складова побутових відходів від закладів ресторанного господарства, навчальних закладів, відходи зеленого господарства, органічна складова побутових відходів, що утворилася на об’єктах сортування побутових відходів.
5.2. Органічна складова побутових відходів на об’єктах її перероблення повинна розвантажуватися безпосередньо до штабелів ділянок компостування.
5.3. В основу штабелів має бути укладено вологомісткий матеріал для аерації та запобігання забрудненню ґрунтів та ґрунтових вод.
5.4. Укладка штабелів має виконуватися одразу на повну висоту з поступовим нарощуванням їх по довжині.
5.5. Під час перероблення органічна складова побутових відходів повинна перемішуватися, збагачуватися мінеральними добавками, а в разі висихання — зволожуватися.
5.6. Отриманий після перероблення органічної складової побутових відходів компост може використовуватися для утримання об’єктів зеленого господарства.
5.7. Перед транспортуванням з об’єкта перероблення органічної складової, що є у складі побутових відходів, компост необхідно зважувати та обліковувати.

Щоб ці відходи не потрапляли до контейнерів здійснюйте компостування на своїй території.

Організація компостування на своїй території відходів рослинного походження (опале листя, мертва деревина тощо) — це господарський підхід до справи. Будь-яких погоджень не потрібно. Фізична особа яка має наміри скаржитись до контролюючих органів має рацію.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №10, 2021

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!