На підприємстві утворені відпрацьовані мастила використовуються цим самим підприємством для приготування формувальної та стрижневої суміші. Розроблено технічну інструкцію та технічний регламент. Чи потрапляє підприємство під порушення екологічного законодавства у цьому випадку?
Відпрацьовані мастила включені до розділу А Жовтого переліку відходів – позиція 42.
Відпрацьовані мастила є небезпечними відходами.
Згідно з п.п. н) статті 17 Закону України «Про відходи» (далі – Закон) суб’єкт господарювання у сфері поводження з відходами зобов’язаний мати ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.
Не підлягає ліцензуванню зберігання (накопичення) суб’єктом господарювання утворених ним небезпечних відходів, якщо протягом року з дня утворення небезпечні відходи передаються суб’єктам господарювання, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами (стаття 34 Закону).
Коментар експерта:
Таким чином, якщо підприємство використовує відпрацьовані мастила, які утворилися у його технологічних процесах, для приготування своєї формувальної та стрижневої суміші, то з метою дотримання вимог чинного законодавства у сфері відходів, воно повинно мати ліцензію на здійснення операцій поводження з небезпечними відходами, а саме: з відпрацьованими мастилами.
У розділі 6 Порядку збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2012 № 1221 (далі – Порядок), передбачається, що споживачі мастил (олив):
Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №3, 2022
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»