Згідно з умовами дозволу на викиди і спеціальне водокористування потрібно робити виміри показників забруднюючих речовин. А якщо не зробити їх, які можуть бути наслідки?
Крім того, статтею 44 Водного кодексу України визначено обов’язки водокористувачів.
Водокористувачі зобов’язані:
Припинення права спеціального водокористування здійснюється шляхом анулювання дозволу на спеціальне водокористування в порядку ст. 55 ВКУ та ст. 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
Орган, що видав дозвіл на спеціальне водокористування, звертається до адміністративного суду з позовом про застосування заходу реагування у виді анулювання дозволу з підстав:
Для анулювання дозволу на викиди ЗР в атмосферне повітря стаціонарними джерелами правові підстави такі самі.
Коментар експерта:
Як вбачається із наведеного, встановлений ДЕІ факт нездійснення періодичного контролю за викидами та скидами забруднюючих речовин, може бути підставою дозвільному органу, звернутися до адміністративного суду з позовом про застосування заходу реагування у виді анулювання дозволу.
Водокористувачі також можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 60 КУпАП — порушення правил водокористування та ст. 78 — Порушення порядку здійснення викиду забруднюючих речовин в атмосферу або впливу на неї фізичних та біологічних факторів.
Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №4, 2022
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»