Аналіз якості стічних вод проводиться за переліком забруднюючих речовин у зворотних водах зазначених у таблиці Дозволу на спеціальне водокористування. За результатами вимірювань складається Протокол. На підставі протоколу нараховується екологічних податок. Але в ГДС описані Інші показники та характеристики зворотних (стічних) вод, з них водневий показник, розчинений кисень тощо. Чи потрібно їх включати до Протоколу вимірювань? Чи вважатиметься проведення аналізу води неповним чи не правильним?
Статтею 49 Водного кодексу України визначено, що спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування.
Для одержання дозволу на спеціальне водокористування юридична або фізична особа, фізична особа – підприємець звертається до органів, зазначених у частині другій цієї статті, із заявою, до якої додаються (абзац 6 статті 49 Водного кодексу України):
Відповідно до статті 44 до обов’язків Водокористувача належить:
В частині Дозволу на спецводокористування та нормативу гранично допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами щодо переліку забруднюючих речовин у зворотних водах, то цей перелік повинен бути однаковий в даних документах. Рекомендую звернутись до Дозвільного органу (Державне агентство водних ресурсів України) з листом для надання роз’яснень щодо розбіжностей між Дозволом на спецводокористування та нормативом гранично-допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами .
До протоколу вимірювань якості скинутих у водні об'єкти зворотних вод і забруднюючих речовин включаються всі без винятку за переліком ( в т. ч. водневий показник, розчинений кисень) речовини. У разі проведення часткового дослідження переліку речовин щодо якості скинутих у водні об'єкти зворотних вод і забруднюючих речовин, це вважатиметься неповним дослідженням та може привести до штрафних санкцій.
Отже суб’єкт господарювання повинен в повному обсязі здійснювати контроль за якістю скинутих у водні об’єкти зворотних вод і забруднюючих речовин та своєчасно за всім без винятку переліком забруднюючих речовин сплачувати збори (екологічний податок тощо) відповідно до законодавства.
Публікація є частиною журналу ECOBUSINESS. Екологія підприємства №7, 2022
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»