Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Які зміни на сьогодні в законодавстві для отримання Дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами?

За відсутності затвердженого порядку надання дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами (при Пзув>1000 ), підприємство не має відповідного Дозволу. Чи є на сьогодні зміни в законодавстві або законопроєкти для отримання відповідного Дозволу? Як наразі регулюється питання?

Відповідь: На даний час порядок надання дозволу у сфері управління відходами відсутній. Питання дозвільної процедури визначено Законом України «Про управління відходами» (далі – Закон), який набирає чинності 09.07.2023.

Зокрема, за ст. 42 Закону видача, відмова у видачі, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів здійснюються відповідно до законів України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та «Про адміністративні послуги» з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Порядок видачі, відмови у видачі, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів буде затверджено Кабінетом Міністрів України.

Передбачається, що для отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів суб’єкту господарювання необхідно подати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління відходами, заяву про отримання дозволу, до якої додаються необхідні документи та відомості. 

Подання суб’єктом господарювання заяви про отримання (анулювання) дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів здійснюється в письмовій або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування, інформаційну систему управління відходами, а видача, відмова у видачі, анулювання дозволу здійснюється виключно в електронній формі.

До заяви про отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів для об’єктів, які здійснюють такі операції, додаються:

  1. відомості про назву та код відходів згідно з Національним переліком відходів, відомості про їх склад та властивості, обсяги, для яких передбачається здійснення операції з оброблення;
  2. відомості про наявність матеріально-технічної бази для здійснення операцій з оброблення відходів та код здійснення планованої операції відповідно до додатка 1 або 2 цього Закону;
  3. відомості про питомі та граничні показники утворення відходів у технологічних процесах;
  4. відомості про перелік та опис технологічних процесів, що застосовуються для здійснення операцій з оброблення відходів;
  5. копія розпорядчого документа про призначення відповідальних осіб у сфері управління відходами;
  6. відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля – у випадках, передбачених Законом України «Про оцінку впливу на довкілля».

Для операцій захоронення відходів на полігоні додатково до переліку документів, визначених частиною четвертою цієї статті, подаються:

  1. опис гідрологічних і гідротехнічних характеристик місця розташування;
  2. відомості про проектний обсяг видалення відходів та розрахунковий строк експлуатації;
  3. відомості про природно-геологічні характеристики, відомості про техніко-технологічні характеристики видалення відходів;
  4. проект рекультивації, опис заходів і технологій, які будуть застосовані для припинення експлуатації та догляду за полігоном після припинення його експлуатації.

Зверніть увагу!

Для об’єкта, на якому планується здійснення операції з термічного оброблення відходів, додатково до переліку документів, визначених частиною четвертою цієї статті, подається також план моніторингу такого об’єкта.

Форми заяви та інших документів, що додаються до заяви про видачу дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, будуть визначені порядком видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, що буде затверджено Кабінетом Міністрів України.

Видача дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів та надання відмови у видачі здійснюються безоплатно протягом 30 календарних днів з дня одержання центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління відходами, заяви та відомостей і документів, передбачених цим Законом.

Дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів є безстроковим, крім дозволу на захоронення відходів, який видається на розрахунковий строк експлуатації полігона.

Суб’єктам господарювання одночасно з видачею дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів присвоюється реєстраційний номер, відповідні дані вносяться до Реєстру суб’єктів господарювання у сфері оброблення відходів, який є складовою інформаційної системи управління відходами.

Підставами для прийняття рішення про відмову у видачі дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів є:

  1. подання заявником неповного пакета відомостей і документів;
  2. виявлення в заяві та відомостях і документах, що додаються до неї, недостовірної інформації;
  3. відсутність висновку з оцінки впливу на довкілля про допустимість планованої діяльності;
  4. відсутність або невідповідність матеріально-технічної бази заявленим видам та обсягам оброблення відходів;
  5. недопущення суб’єктом господарювання представників уповноваженого органу до об’єкта оброблення відходів з метою здійснення ними заходів державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Підставою для прийняття рішення про відмову у видачі дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів також є невідповідність об’єкта та операцій, що плануються проводитися, Національному плану управління відходами, регіональним планам управління відходами, вимогам цього Закону.

Важливо!

У разі усунення заявником причин, що стали підставою для відмови у видачі дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, повторний розгляд документів здійснюється у строк, що не перевищує 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви та необхідних документів.

Суб’єкт господарювання, який отримав дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів, зобов’язаний:

  1. виконувати умови дозволу;
  2. повідомляти дозвільному органу через інформаційну систему управління відходами про факти порушення технологічної дисципліни, виникнення аварії, надзвичайної ситуації, що може призвести або призвела до загрози життю та здоров’ю людей, забруднення навколишнього природного середовища – протягом однієї доби з моменту виникнення;
  3. щокварталу подавати до дозвільного органу через інформаційну систему управління відходами інформацію про виконання показників і умов дозволу. Порядок та форма подання такої інформації затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища;
  4. здійснювати моніторинг об’єкта оброблення відходів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Дозвільний орган отримує необхідні документи або інформацію без участі суб’єкта звернення на підставі поданих у заяві відомостей, у тому числі шляхом доступу до інформаційних систем або баз даних інших суб’єктів надання адміністративних послуг, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, або через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!