Консультації

Повернутися до переліку консультацій

На підприємстві закінчився термін дії дозволу на спеціальне водокористування. Куди звертатися і яка процедура на сьогодні?

На підприємстві закінчився термін дії дозволу на спеціальне водокористування. Куди звертатися і з чого починати?

Відповідь: В першу чергу звертаю увагу, що станом на сьогоднішній Україна перебуває у двох станах, які впливають на дозвільні відносини: обмежувальні заходи щодо непоширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та військовий стан.

В зв’язку з чим термін дії дозвільних документів регламентується наступними нормативними актами:

  1. п. 2-1, ст. 11. Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», відповідно до якого документи дозвільного характеру, що не обумовлені міжнародними зобов’язаннями або іншими обмеженнями, встановленими законом, строк дії яких закінчується у період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), вважаються такими, дію яких продовжено на період карантину та обмежувальних заходів і протягом трьох місяців з дня його/їх закінчення.
  2. Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18.03.2022 № 314 , відповідно до якої  строки дії діючих строкових ліцензій та документів дозвільного характеру автоматично продовжуються на період воєнного стану та три місяці з дня його припинення чи скасування, а періодичні, чергові платежі за ними відстрочуються на вказаний строк.

Враховуючи викладене, дозвіл на спеціальне водокористування (далі – Дозвіл), термін дії якого закінчився під час військового стану вважається таким, що автоматично продовжений як на період дії карантину, так і на період дії воєнного стану.

Водночас, підприємство може розпочати дозвільну процедуру щодо отримання Дозволу.

Порядок отримання Дозволу регламентовано ст. 49 Водного кодексу України. Зокрема, Дозвіл видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.

Для одержання Дозволу особа через центр надання адміністративних послуг звертається із заявою, до якої додаються:

  • обґрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведення;
  • опис та схема місць забору води та скиду зворотних вод (у довільній формі);
  • нормативи гранично допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами (для скидання з розрахунком на кожний випуск (скид) окремо). Основні вимоги до нормування гранично допустимого  скидання  (ГДС)  забруднюючих речовин, які присутні у складі зворотних вод водокористувачів регламентовані Порядком  розроблення нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.09.1996 №1100. Також, наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження Методичних рекомендацій з розроблення нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами» від 05.03.2021 № 173 затверджено рекомендацій з розроблення нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти;
  • затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення, житлово-експлуатаційних підприємств та організацій);
  • копія правовстановлюючих документів на водні об’єкти (для орендарів водних об’єктів).

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!